Osoba masowana leży na plecach, a osoba masująca przyjmuje pozycję za osobą, na której wykonywany jest zabieg.

Masaż wykonujemy technikami: głaskania, rozcierania i ugniatania oraz oklepywania obiema dłońmi równocześnie (palcami wskazującymi, środkowymi oraz obrączkowymi, na które nanosimy niewielką ilość oliwki).

  • Krok pierwszy

    Masaż rozpoczynamy głaskaniem okolicy brody, wykonując kolejno ruchy: palce obu dłoni spoczywają na brodzie, prowadzimy ruch od jej środka i na boki, w stronę kątów żuchwy.

  • Krok drugi

    Następnie układamy dwa palce obu dłoni na podbródku i wykonujemy naprzemiennie ruchy w górę. Obie te techniki wykonujemy po sześć razy.

  • Krok trzeci

    Następnie przechodzimy do rozcierania. Za pomocą palców obu dłoni wykonujemy małe, kuliste ruchy od środka brody do kątów żuchwy, powtarzając po sześć razy.

  • Krok czwarty

    Następnie palce przenosimy na podbródek i masujemy naprzemiennie, idąc do góry. Powtarzamy sześć razy.

  • Krok piąty

    Teraz wykonujemy ugniatanie – palcami powodujemy nacisk na tkankę masowaną, od środka brody na boki, w kierunku żuchwy.

  • Krok szósty

    Potem przechodzimy na podbródek. Dłonie układamy na brodzie i wykonujemy ruch uciskowy, kierując się w górę. Każdy z tych sposobów wykonujemy po sześć razy.

  • Krok siódmy

    Na końcu wykonujemy oklepywanie. Opuszkami palców: wskazującego, środkowego i obrączkowego obu dłoni, wykonujemy uderzenia zaczynając od środka brody na boki, do kątów żuchwy. Możemy również poprowadzić ruch jedna ręką, z jednego kąta żuchwy w stronę drugiego kąta i z powrotem.

  • Krok ósmy

    Następnie stosujemy oklepywanie podbródka (w tym samym kierunku jak poprzednio). Obie te czynności powtarzamy po sześć razy.

  • Słyszeliście o takim masażu? Próbowaliście? Dajcie znać, czy przyniósł pożądane efekty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak pozować do portretu?
Następny artykułMasażer elektryczny – jak używać, czy pomaga, działanie

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here