Miód posiada właściwości lecznicze, przyspiesza gojenie oparzeń, ran, odmrożeń, chroni przed zakażeniami bakteryjnymi, oczyszcza rany, odżywia tkanki, a także działa nawilżająco i utrzymuje wilgoć w skórze.

Masaż miodem działa pozytywnie na skórę, odżywia ją, wygładza, relaksuje. Wpływa także na kształt sylwetki. Działa antycellulitowo, wyszczuplająco, rozbija tkankę tłuszczową. Niweluje bóle pleców, przeziębienia, zmiany trądzikowe, wrzody, czyraki, działa odprężająco na mięśnie, niweluje bądź zmniejsza nerwice, depresje, a także wspomaga przy problemach ciśnieniowych oraz przy bezsenności. Wzmacnia odporność organizmu.

Tego rodzaju zabiegu nie wykonujemy u osób o niskiej tolerancji na miód, chorobą miażdżycową i nowotworową, żylakami, otwartymi ranami, stanami gorączkowymi, menstruacją oraz u kobiet w ciąży.

Masaż wykonywany jest ciepłym miodem powodując, że osoba mu poddana nadmiernie się poci (i tym samym usuwa toksyny z organizmu i dotlenia skórę). Utrzymuje także wilgotność skóry i nawilża. Można go wykonać na całym ciele lub na poszczególnych jego częściach: kończyny górne, kończyny dolne, plecy, brzuch. Natomiast nie masujemy twarzy i piersi.

W trakcie masażu, na obszarze masowanym, miód zostaje wchłaniany, natomiast miejsca które są chore bądź też brak jest równowagi energii życiowej miód jest brudnoszary.

Przed przystąpieniem do zabiegu okolicy masowanej, skóra powinna być osuszona. Miód podgrzewamy do około 30oC. Wyższa temperatura niweluje właściwości odżywcze miodu. Następnie miód nakładamy na ręce i rozsmarowujemy po ciele. Wykonujemy oklepywanie – z powierzchni skóry zaczyna wydobywać się maź, którą następnie zgarniany na tekturę lub inny sztywny papier. Skóra po zabiegu powinna być sucha. Resztę, która zostanie, zmywamy ciepłą wodą. Nie masujemy długo jednego miejsca, gdyż zabieg wysusza skórę i może dojść do obtarcia naskórka.

Po tak wykonanym zabiegu skóra jest lepiej odżywiona, dotleniona, oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka. Po zabiegu nie nakładamy od razu żadnego kremu czy balsamu. Czas trwania masażu: około jednej godziny.

Próbowałyście kiedyś masażu miodem? Jak efekt? Koniecznie dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż łącznotkankowy – co to, na czym polega, działanie
Następny artykułMasaż mauri – co to jest, na czym polega, opis

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here