Podróże Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

-

Po Madrycie, Barcelona jest drugim pod względem wielkości miastem Hiszpanii, jednak raczej na próżno możemy szukać tu wielkomiejskiej atmosfery charakterystycznej dla większości światowych metropolii. W stolicy Katalonii rzadkością są drapacze chmur, a miejsca ustępują im prawdziwe architektoniczne cuda. W poszukiwaniu specyficznego klimatu miasta, warto skierować swe kroki w kierunku średniowiecznej dzielnicy Barri Gotic, gdzie zachwycą nas unikatowe budynki z rozwieszonym na sznurkach praniem, wąskie uliczki i zaułki kryjące typowe dla Hiszpanii patia.

Jedną z wizytówek miasta jest ulica La Rambla kończąca się niemalże u stóp morza, przy charakterystycznym pomniku Krzysztofa Kolumba. Podziwiać tu można kolorowe stragany i artystyczne występy, jednak gwar i coraz bardziej komercyjny charakter tego miejsca mogą na dłuższą metę trochę przytłaczać. Dlatego warto zboczyć z zatłoczonej ulicy i udać się w kierunku nie mniej obleganego kościoła Sagrada Familia, dzieła najbardziej związanego z Barceloną architekta – Antoniego Gaudiego. Artysta ten, który zginął pod kołami tramwaju, kojarzony jest też z niezwykle oryginalnymi kamieniczkami udostępnionymi do zwiedzania dla turystów, a mianowicie Casa Battlo i Casa Mila. Gdy chcemy chwilę odpocząć i napawać się widokiem oszałamiającej panoramy Barcelony, warto wybrać się do Parku Guell. Tutaj także natkniemy się na liczne przykłady charakterystycznej architektury Gaudiego.

BarcelonaFot.sxc.hu

Uwaga!

Nie wszyscy wiedzą, że najczęściej odwiedzanym obiektem stolicy Katalonii jest jednak stadion zespołu FC Barcelona – Camp Nou. Zwiedzanie tego obiektu będzie okazją do zaznania chociaż namiastki atmosfery, jakiej doświadczyć można podczas ważnych futbolowych spotkań, które miały tu miejsce. Niewątpliwą zaletą Barcelony jest także szeroka, piękna plaża. Ciągnie się wzdłuż niej przyjemna promenada, gdzie można schronić się przed słońcem pod wysokimi palmami. Po dniu wypełnionym zwiedzaniem, turyści mogą więc odpocząć i wykąpać się w morzu bez konieczności upuszczania tego jakże ciekawego i barwnego miasta.

Chcielibyście wybrać się do Barcelony? Dlaczego? A może już byliście? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Mazurek orzechowy – przepis

Mazurki – te tradycyjne polskie ciasta, których nie może zabraknąć na stole podczas Świąt Wielkanocnych. Przygotowuje się je z różnego rodzaju ciasta np. kruchego, półkruchego, francuskiego czy biszkoptowego i przekłada masą orzechową, czekoladową lub kokosową. Całość zdobi lukier i bakalie.

Turystyka pielgrzymkowa w Polsce – gdzie pojechać?

Co roku blisko ćwierć miliona osób pielgrzymuje pieszo do Częstochowy. Ale poza Jasną Górą na pątników i turystów czeka jeszcze około 500 innych sanktuariów w całej Polsce.

Zobacz też

Ubezpieczenie pogrzebowe

Strata kogoś bliskiego to sytuacja, które wiąże się nie tylko z bólem, ale także z szeregiem finansowych wyzwań. Dodatkowo wiąże się to z ponoszeniem dużych kosztów zorganizowania ceremonii pożegnalnej. Sytuację utrudnia też obniżenie zasiłku pogrzebowego. Rozwiązaniem może być wykupienie ubezpieczenia kosztów pogrzebu.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: