Co zabrać ze sobą na rejs statkiem

Rejs statkiem staje się coraz popularniejszą formą podróży wśród turystów. Jest to ekscytująca przygoda zarówno dla najmłodszych wczasowiczów, jak i dla tych starszych. Zanim jednak wybierzemy się w podróż statkiem wycieczkowym, warto wiedzieć, jak się do niej przygotować i co ze sobą zabrać.

Jaki rejs statkiem wycieczkowym wybrać?

Przed wyruszeniem w rejs statkiem wycieczkowym, należy nastawić się z góry na to, że będzie to całkiem inny typ podróży niż samochodem, czy samolotem. Nie oznacza to jednak, że będzie to mniej komfortowa wycieczka. Nowoczesne, ekskluzywne jachty zapewniają porównywalny, a w niektórych przypadkach nawet lepsze, warunki jak w hotelach. Można liczyć między innymi na pomoc wykwalifikowanego zespołu pokładowego, a także na liczne atrakcje dla najmłodszych i dla dorosłych.

Statki różnią się między sobą przede wszystkim gabarytami i standardem, ale nie tylko. Różni je również liczba i specyfikacja dostępnych atrakcji, jakie są oferowane na pokładzie statku. Warto przed wyborem rejsu statkiem zwrócić uwagę na te kwestie. Część nowoczesnych jachtów to prawdziwe pływające miasta. Dostępne są tam chociażby baseny, dyskoteki i restauracje. Jeśli zależy nam na poznaniu nowych osób z całego świata i zwiedzić kilka destynacji podczas jednego rejsu, taki rodzaj wycieczki z pewnością będzie bardzo dobrym wyborem.

O czym pamiętać wybierając się na rejs statkiem?

Wybierając się na rejs statkiem wycieczkowym warto wiedzieć, że większość linii zezwala turystom na zabranie ze sobą dwóch sztuk bagażu podręcznego i rejestrowanego. Dzięki temu można spakować więcej rzeczy niż na przykład na pokład samolotu. W zależności od organizatora rejsu, w przeciągu dnia może panować dowolność w ubiorze, natomiast w godzinach wieczornych zalecany jest bardziej elegancki strój. Dlatego do walizki należy spakować kilka rodzajów odzieży i obuwia. Zazwyczaj podczas rejsu statkiem przynajmniej raz organizowany jest wieczór galowy, na którym obowiązuje określony dress code.

Co jeszcze zabrać ze sobą na rejs morski?

Na pokład z pewnością należy zabrać dowód osobisty oraz inne niezbędne dokumenty jak na przykład paszport, ubezpieczenie turystyczne, czy prawo jazdy i vouchery. W bagażu powinna znaleźć się również kosmetyczka, choć statki wycieczkowe są wyposażone w sklepy z kosmetykami. Pakując się należy pamiętać o ręcznikach. Większość linii zapewnia je swoim pasażerom, jednak na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą własny. Nie ma z kolei potrzeby zabierania ze sobą suszarki do włosów, ponieważ znajduje się ona w każdej kabinie.

Jak się ustrzec przed chorobą morską?

Wielu wczasowiczów przed wyruszeniem w rejs statkiem wycieczkowym obawia się wystąpienia choroby morskiej. Na szczęście większość organizatorów rejsu podczas ustalania tras wycieczek, dba o to, aby odbyły się one w terminach, kiedy warunki atmosferyczne w konkretnym regionie świata są sprzyjające takim podróżom. Oczywiście, nie wszystko da się przewidzieć. Dlatego warto zabrać ze sobą w podróż leki, które zminimalizują objawy choroby morskiej. Ich wybór należy jednak skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here