Podróże Jak wygląda odprawa na lotnisku?

Jak wygląda odprawa na lotnisku?

-

Wykupiliśmy bilet lotniczy, mamy przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty, a godzina odlotu samolotu zbliża się wielkimi krokami – przyszedł wiec czas na odprawę. W tym celu należy udać się do bramki odpraw na lotnisku, gdzie przejdziemy kontrolę bagażowo-biletową. Na tablicy informacyjnej znajdziemy informacje, przy której bramce możemy dopełnić tych formalności. Jeżeli podróżujemy samolotem po raz pierwszy i czujemy się zagubieni, warto zwrócić się o pomoc do punktu informacji.

Przy odpowiedniej bramce zostaniemy poproszeni o okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość tj. dowodu osobistego lub paszportu (w zależności, czy podróżujemy do krajów UE, czy poza obszar Wspólnoty). Otrzymamy też kartę pokładową uprawniającą do wejścia na pokład samolotu. Ponadto, w miejscu tym zostawimy nasz główny bagaż. Upewnijmy się wcześniej, czy nie przekracza on dopuszczalnej wagi – w przeciwnym razie musimy dopłacić za nadbagaż. Warto tutaj wspomnieć, że w przypadku niskobudżetowych przewoźników, najczęściej stosowną praktyką jest samodzielna odprawa online. Pamiętajmy jednak, że jest ona możliwa tylko w wypadku, gdy podróżujemy jedynie z bagażem podręcznym.

Kolejnym etapem omawianej procedury, który dotyczy bez wyjątku wszystkich pasażerów, jest odprawa osobista. Polega ona na przejściu przez wykrywające metal bramki a także prześwietleniu przez personel lotniska naszego bagażu podręcznego. Pamiętajmy o wszelkich restrykcjach dotyczących rzeczy, których nie można zabrać na pokład samolotu. Jeżeli takowe znajdą się w naszej torbie, będziemy zmuszeni je zostawić. Po przejściu bramki kontroli osobistej, znajdziemy się w części lotniska, gdzie oczekujemy na wylot. Personel lotniska w odpowiednim czasie poprosi nas o przejście na pokład samolotu.

Uwaga!

Na koniec pamiętajmy, że pomimo faktu, iż linie lotnicze często wychodzą podróżnym naprzeciw, lepiej jest respektować wszelkie zasady i uregulowania dotyczące odprawy. Dotyczy to w szczególności pojawienia się na lotnisku na czas. Spóźnienia bowiem mogą wiązać się nawet z perspektywą odmowy możliwości wejścia na pokład, co może zupełnie zrujnować nasze urlopowe lub służbowe plany.

Lubicie podróżować? Gdybyście dysponowali odpowiednimi środkami i czasem, dokąd pojechalibyście już, zaraz, w tej chwili? 🙂 Dajcie znać!

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie obowiązki ma pracodawca po śmierci pracownika?

„W momencie śmierci pracownika przed pracodawcą stoją ważne zobowiązania wobec zmarłego. Kiedy pracownik umiera następuje wygaśnięcie z nim stosunku pracy”(1). Obowiązki względem zmarłego pracownika ciążą na pracodawcy jeśli pracownik w chwili śmierci pozostawał z nim w stosunku pracy. Nie musiał wykonywać obowiązków wynikających z umowy o pracę, bo mógł być np. na urlopie wypoczynkowym, czy na zwolnieniu lekarskim.

Jak leczyć biegunkę domowym sposobem?

Na biegunkę spowodowana zatruciem lub infekcją najlepsze są: dieta, popijanie dużych ilości płynów i uzupełnianie niedoborów elektrolitów. Stosowane w porę i mądrze, przyspieszą usunięcie z organizmu czynnika wywołującego biegunkę i powrót do zdrowia. Nieco inaczej postępuje się, kiedy przyczyną biegunki jest poważniejsza choroba tocząca się w jelitach.

Zobacz też

Jak zażywać tabakę w towarzystwie?

Tabaka nie ma w dzisiejszych czasach tylu zwolenników, ilu miała dawniej. Wciąż jednak są osoby, lubiące jej zapach, dlatego nadal powinny znać reguły savoir-vivre’u, dotyczące wdychania nikotyny w tabace.

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: