Podróże Kołobrzeg - polskie morze, plaże, zabytki i wiele innych...

Kołobrzeg – polskie morze, plaże, zabytki i wiele innych atrakcji

-

Zbliża się sezon urlopowy. Wielu Polaków szuka odpowiedniego miejsca na spędzenie weekendu, tygodnia, a nawet dwóch. Coraz więcej osób decyduje się na urlop w kraju. Jako lokalizację w Polsce najczęściej wybieramy polskie morze, góry lub jeziora.

Wśród wielu polskich miast przyciągających turystów każdego roku na czele jak zwykle plasuje się Kołobrzeg. Od lat jest to miejsce do którego ciągną nie tylko Polacy, ale też zagraniczni turyści.

Wielu z nich wraca do Kołobrzegu co rok. Bogata oferta noclegowa, gastronomiczna, przepiękne plażę, przyjazne miasto i wiele ciekawych miejsc oraz zabytków zachęca do powrotów w to miejsce.

Najpopularniejsze miejsca w Kołobrzegu

Najpopularniejsze zawsze będzie morze i plaża. Turyści szukają jednak czegoś więcej na listach zabytków i ciekawych miejsc.

Na tej liście oczywiście muszą znaleźć się przede wszystkim Latarnia Morska, kołobrzeskie Molo oraz Muzeum Oręża Polskiego. Są to trzy miejsca, które rozpoczynają wszystkie tego typu rankingi.

Dalej znaleźć można Port Morski, miejscową katedrę, oceanarium, Baszta Lontowa i wiele więcej tego typu lokalizacji.

Atrakcje dla aktywnych

To w zasadzie odrębna kategoria. Niektórym turystom nie wystarczają kąpiele w polskim morzu. Pływanie w morzu dla niektórych nie jest wystarczające, a dodatkową potrzebę ruchu i aktywności fizycznej realizują w pobliskim aquaparku czy parku linowym dla odważnych.

Wyjątkowe miejsca dla rodzin z dziećmi

Tutaj z kolei chcielibyśmy przedstawić oryginalne lokalizację na mapie Kołobrzegu, które warto odwiedzić z dziećmi. Zapewniają one sporo interaktywnej rozrywki, w której dzieciaki są aktywnymi uczestnikami przygód, zabaw i gier. Jednocześnie zawsze jest to dla nich wartościowa lekcja.

Na tej liście chcielibyśmy umieścić trzy bardzo ciekawe miejsca: Muzeum6D, Ukryta Kraina i Miasto Myszy.

Pierwsze z nich (muzeum6d.pl) to interaktywna, wielowymiarowa wystawa, która przenosi dzieci w historię sprzed ponad 100 lat. Dzieci w samym środku różnych ekspozycji mogą wszystkiego dotykać, a lektor prowadzi ich w przeszłość.

Ukryta Kraina to z kolei magiczne miejsce w którym dzieci za pomocą różdżek i przygotowanej ekspozycji pobierają lekcję w formie nauki. Mogą poczuć się jak prawdziwi czarodzieje, a cały pobyt jest w pełni interaktywny.

Ostatnie na liście Miasto Myszy to wystawa ponad 500 myszek różnych gatunków. W mieszkaniach na kształt miast, tropikalnych wysp, a nawet przestrzeni kosmicznej. Dzieci tutaj mogą poznać życie tych energicznych gryzoni i pokonać strach przed nimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak pielęgnować paznokcie i skórki?

Oprócz zdrowo wyglądającej płytki paznokcia (lekko różowa, błyszcząca) ważny jest również wygląd przylegającej do niej skóry. Powinna ona być nawilżona i gładka, a jeśli nie chcemy aby sprawił nam większych problemów powinna być również bez tzw. „zadziorków”.

Umowa kupna-sprzedaży samochodu – wzór

Umowa sprzedaży samochodu jest popularną umową....

Zobacz też

Jak przygotować dom na przyjście dziecka?

Przyjście na świat dziecka jest ogromnym wydarzeniem w życiu każdej rodziny. Zaskakujące jest, że mały człowieczek potrzebuje aż tak wielu rzeczy. Warto wcześniej rozpocząć przygotowania, zwłaszcza gdy mama jest jeszcze w dobrej formie, a brzuszek nie przeszkadza w zakupach.

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: