Oto propozycje kilku miejsc, gdzie można spędzić miło czas „w towarzystwie dwóch kijków”:

– W Sierakowskim Parku Krajobrazowym stworzono aż sześć tras nordic walking. Długość tych szlaków wynosi 51 km. Najdłuższa ma długość 16 km, zaś najkrótsza zaledwie 1km;

– Tę dyscyplinę można uprawiać również na bulwarach (nad potokiem Grajcarek) w Szczawnicy oraz nad Wisłą w Ustroniu;

– W Sanoku znajduje park Diabla Góra – tam mamy do wyboru 5 tras, o różnej długości i stopniu trudności. Warto podkreślić, że każda z nich jest dobrze oznakowana;

– Centrum Nordic Walking Bory Tucholskie – znajduje się ono na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Malownicza okolica (w tym również obszary Natura 2000) przyciągają fanów tej dyscypliny. W związku z tym w okolicach Osia oraz Tlenia stworzono 6 tras o łącznej długości 42 km. Charakteryzują się one różną długością oraz stopniem trudności. Warto zaznaczyć, że jest to kompleksowa propozycja dla osób, uprawiających tę dyscyplinę. Stworzono bazę noclegową, zaplecze gastronomiczne oraz możliwość wypożyczania sprzętu. Istnieje również możliwość skorzystania z fachowej pomocy trenerów. Treningi i wypożyczalnie są bezpłatne;

– Właściwym miejscem do uprawiania tej dyscypliny są parki krajobrazowe. W tym przypadku warto wymienić dwa: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich oraz Stobrawski Park Krajobrazowy. W obu przypadkach mamy do czynienia z kompleksami leśnymi, w których istniejące ścieżki pozwalają na spacery z kijkami. Kolejnym czynnikiem, który ma znaczenie, jest fakt, iż są to kameralne i spokojne miejsce. Reasumując – można tam uniknąć tłumów turystów.

Uwaga!

Planując takie imprezy, warto także bliżej przyjrzeć się najbliższej okolicy. Zgodnie z zasadą „cudze chwalicie, swego nie znacie”, można tam znaleźć idealne miejsca do spacerów. Wystarczy tylko przejrzeć mapy krajoznawcze, a potem wytypować te szlaki, które mogą nas zainteresować.

Czy uprawiacie nordic walking? Jakie jeszcze trasy według Was są warte polecenia? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajlepsze trasy rowerowe w Polsce
Następny artykułKazimierz Dolny nad Wisłą – atrakcje

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here