A co najważniejsze – w palmiarni można dowiedzieć się sporo o wielu gatunkach roślin, a nawet zakupić niezmiernie ciekawe okazy, jeśli więc świat botaniki nie jest ci obojętny i lubisz kwiaty – musisz odwiedzić to miejsce.

– Jedną z najciekawszych i zarazem największych palmiarni w Polsce znajduje się w Poznaniu. Można tam podziwiać roślinność subtropikalną, roślinność klimatu umiarkowanego, akwaria, sukulenty Ameryki, roślinność tropikalną, rośliny sawanny, rośliny wodne, podszycie lasu tropikalnego oraz kserofity starego i nowego świata. Do dyspozycji zwiedzających przygotowano pawilon dydaktyczno-usługowy. Często odbywają się tam wystawy kwiatów;

palmiarnia

– Palmiarnia Miejska w Gliwicach znajduje się malowniczo położonym parku Chopina. Prezentowana tam ekspozycja roślin składa się z czterech pawilonów. Są to następujące działy: historyczny, sukulentów, historyczny, roślin użytkowych oraz tropikalnych. Do dyspozycji zwiedzających przygotowano ścieżkę dydaktyczną;

– Palmiarnia w Zielonej Górze – znajduje się tam ponad 200 gatunków egzotycznych roślin. Oprócz tych okazów można tam podziwiać kolorowe rybki (umieszczone w 7 akwariach) oraz żółwie. Zwiedzający mają możliwość podziwiania ekspozycji z tarasów widokowych, które znajdują się na wysokości 14 i 18 m;

– Palmiarnia w Wałbrzychu – znajduje się ona niedaleko słynnego zamku Książ. Można tam podziwiać około 80 gatunków roślin. Ciekawostkę stanowi fakt, że wewnętrzne ściany obiektu pokryte są tufem wulkanicznym, który przywieziono z wulkanu Etna;

– palmiarnia w Łodzi przy Ogrodzie Botanicznym w Łodzi – oprócz egzotycznych roślin (znajdujących się w 4 salach ekspozycyjnych) można tam również podziwiać muzelną kolekcję bezkręgowców, który liczy sobie ponad 1000 gatunków. Są to m.in.: motyle, szarańcze, cykady, pająki czy skorpiony. Palmiarnię można zwiedzać codziennie, z wyjątkiem poniedziałków oraz świąt.

Fot. sxc.hu

Zwiedzaliście jakieś polskie palmiarnie? Chcielibyście, aby takich miejsc w Polsce powstało więcej? Zachęcam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWioski tematyczne w Polsce
Następny artykułJak przejść Final Fantasy X na podstawowych statystykach?

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here