Do przyrządzenia pstrąga duszonego w zakwasie buraczanym potrzebujesz:

1 kg pstrąga,
1/2 l zakwasu buraczanego,
2 cebule (ćwiartki),
1 marchewka (pokrojona na plasterki lub posiekana),
1 rzepa (posiekana),
1 ugotowany i starty burak,
1/2 szklanki śmietany (najlepiej kwaśnej),
1 łyżka mąki,
30 g masła,
1 łyżeczka nasion kminku,
1 liść laurowy, sól, pieprz

Do garnka wlewamy zakwas z buraczków. Dodajemy do niego posiekaną marchewkę i rzepę, a również ćwiartki cebuli. Solimy. Mieszaninę zagotowujemy a następnie dusimy aż warzywa będą miękkie. Teraz możemy je odcedzić.

Następnie zabieramy się za przyrządzanie ryby. Myjemy ją, solimy i obsypujemy kminkiem. Teraz umieszczamy ją w garnku i podlewamy zakwasem z buraków, który wcześniej gotowaliśmy, a następnie dusimy przez około 30 minut na bardzo małym ogniu, pod przykrywką. W czasie, kiedy nasza ryba sie gotuje, możemy zająć się dalszymi przygotowaniami. Na patelni rozgrzewamy masło wspypujemy mąkę i wlewamy śmietanę, mocno grzejemy.

Teraz odkrywamy rybę. Na chwilę przed tym, aż będzie gotowa, polewamy ją mieszanką śmietanową. Rybę dzielimy następnie na kawałki.

Danie jest gotowe do podania. Dobrze, jeśli podamy je z ziemniakami, tartymi buraczkami i naszym ulubionym sosem.

Znacie inny przepis na pstrąga? Podzielcie się nim w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak założyć konto na Allegro?
Następny artykułPstrąg faszerowany w boczku – przepis

 

 

 

 

Irena Grummich - od listopada 2007 roku, wraz z mężem - Andrzejem, prowadzi blog kulinarny Kuchnia Ireny i Andrzeja. Państwo Grummich publikują również w wydawnictewach związanych z kuchnią i gotowaniem, prowadzą międzyblogowy konkurs "Gotuj po polsku!", którego patronatem jest producent Oleju Kujawiskiego. Są specjalistami działu Kulinaria serwisu SPEC.PL, który wzbogacają nie tylko w swoje przepisy, ale również w autorskie zdjęcia.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Nasze dwie największe pasje to gotowanie i podróże. Łączymy je na co dzień w kuchni, przygotowując potrawy z różnych stron świata, a te prawdziwe podróże dalekie i bliskie dostarczają nam kulinarnych inspiracji.

Od dawna pasjonuje nas gotowanie, a największe doświadczenie zdobyliśmy, prowadząc blog kulinarny, który nazwaliśmy Kuchnia Ireny i Andrzeja.

Zaczęliśmy od dzielenia się naszymi ulubionymi, sprawdzonymi wcześniej przepisami , a z czasem zaczęliśmy sięgać po przepisy zamieszczane na portalach kulinarnych oraz te pochodzące z innych zaprzyjaźnionych blogów.

Właśnie ta dostępność do źródeł, jaką daje internet oraz ciekawość świata, sprawiły, że zaczęliśmy sięgać po oryginalne przepisy pochodzące z kuchni innych krajów.

To zaowocowało tym, że w 2009 roku podróżowaliśmy wirtualnie "Z Widelcem po Europie".

W tymże czasie odwiedziliśmy 45 europejskich państw, w których przygotowaliśmy 425 bardziej lub mniej charakterystycznych potraw dla kuchni danego narodu.

Rok 2010 to podróż „Z Widelcem przez kuchnie obu Ameryk” w czasie której odwiedzimy prawie 40 państw wchodzących w skład Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Nie zapominamy oczywiście o korzeniach czyli naszej rodzimej kuchni. W 2008 i 2009 organizowaliśmy międzyblogowe zabawy kulinarne pod hasłem „Gotujemy po polsku!”, którym patronował producent Oleju Kujawskiego. Na jesień planujemy kolejną, trzecią już edycję.


Zobacz stronę Kuchni Ireny i Andrzeja u nas:

- O autorze - Kuchnia Ireny i Andrzeja

Zobacz blog internetowy autorki porad:

- Kuchnia Ireny i Andrzeja - Blog kulinarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here