Do wykonania pstrąga faszerowanego w boczku będziesz potrzebować:

4 pstrągi (musimy je wcześniej oprawić),
1 ząbek czosnku,
100 g migdałów (płatki),
125 g masła,
12 plastrów wędzonego boczku (mają być cienkie),
sól, pieprz

  • Krok pierwszy

    Ryby płuczemy i suszymy. Do mycia używamy zimnej wody.

  • Krok drugi

    Teraz zabieramy się za czosnek, który obieramy i siekamy. Migdały (około 75 g) prażymy na suchej patelni tak, aby się zezłociły. Na patelnię na której smażą się migdały dorzucamy czosnek i masło (około 75 g). Mieszaninę doprawiamy solą i pieprzem.

  • Krok trzeci

    Pozostałe masło topimy na oddzielnej patelni i smażymy wraz z pozostałymi migdałami. Dusimy około 5 minut.

  • Krok czwarty

    Wracamy do pstrągów, których skórę nacinamy, aby się nie „zbiegły”. Teraz napełniamy ryby mieszanką migdałowo-czosnkową, smarujemy je masłem z migdałami. Każdy z czterech pstrągów potrzebuje teraz owinięcia trzema plastrami boczki.

  • Krok piąty

    Ryby smażymy na grillu przez około 12 minut i polewamy je raz na jakiś czas stopionym masłem.

  • Znacie inny przepis na pstrąga? Podzielcie się nim w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPstrąg duszony w zakwasie buraczanym – przepis
Następny artykułPstrąg faszerowany papryką i ryżem – przepis

 

 

 

 

Irena Grummich - od listopada 2007 roku, wraz z mężem - Andrzejem, prowadzi blog kulinarny Kuchnia Ireny i Andrzeja. Państwo Grummich publikują również w wydawnictewach związanych z kuchnią i gotowaniem, prowadzą międzyblogowy konkurs "Gotuj po polsku!", którego patronatem jest producent Oleju Kujawiskiego. Są specjalistami działu Kulinaria serwisu SPEC.PL, który wzbogacają nie tylko w swoje przepisy, ale również w autorskie zdjęcia.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Nasze dwie największe pasje to gotowanie i podróże. Łączymy je na co dzień w kuchni, przygotowując potrawy z różnych stron świata, a te prawdziwe podróże dalekie i bliskie dostarczają nam kulinarnych inspiracji.

Od dawna pasjonuje nas gotowanie, a największe doświadczenie zdobyliśmy, prowadząc blog kulinarny, który nazwaliśmy Kuchnia Ireny i Andrzeja.

Zaczęliśmy od dzielenia się naszymi ulubionymi, sprawdzonymi wcześniej przepisami , a z czasem zaczęliśmy sięgać po przepisy zamieszczane na portalach kulinarnych oraz te pochodzące z innych zaprzyjaźnionych blogów.

Właśnie ta dostępność do źródeł, jaką daje internet oraz ciekawość świata, sprawiły, że zaczęliśmy sięgać po oryginalne przepisy pochodzące z kuchni innych krajów.

To zaowocowało tym, że w 2009 roku podróżowaliśmy wirtualnie "Z Widelcem po Europie".

W tymże czasie odwiedziliśmy 45 europejskich państw, w których przygotowaliśmy 425 bardziej lub mniej charakterystycznych potraw dla kuchni danego narodu.

Rok 2010 to podróż „Z Widelcem przez kuchnie obu Ameryk” w czasie której odwiedzimy prawie 40 państw wchodzących w skład Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Nie zapominamy oczywiście o korzeniach czyli naszej rodzimej kuchni. W 2008 i 2009 organizowaliśmy międzyblogowe zabawy kulinarne pod hasłem „Gotujemy po polsku!”, którym patronował producent Oleju Kujawskiego. Na jesień planujemy kolejną, trzecią już edycję.


Zobacz stronę Kuchni Ireny i Andrzeja u nas:

- O autorze - Kuchnia Ireny i Andrzeja

Zobacz blog internetowy autorki porad:

- Kuchnia Ireny i Andrzeja - Blog kulinarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here