Potrawy Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą – przepis

Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą – przepis

-

Aby przyrządzić paszteciki z ciasta francuskiego z kiszoną kapustą, przygotuj poniższe składniki.

1 opakowanie ciasta francuskiego* 25 dag kiszonej kapusty z kminkiem i innymi dodatkami 2 średnie cebule 6-8 pieczarek olej do smażenia * można wykonać samodzielnie

Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą
Fot. Kasia Wyka


Wykonanie:

Kapustę bardzo mocno odcisnąć w rękach, aby była zupełnie wiórkowata. Jeśli jest bardzo kwaśna, lekko przepłukać wodą. Posiekać w drobną kostkę (tak, z odciskania wychodzą ładne pięściaki i to je kroić należy).

Cebulę i pieczarki posiekać i lekko podsmażyć na oleju. Na patelnię dodać kapustę i na wolnym ogniu podsmażać, mieszając, aż nabierze złocistego koloru. Powinna zachować zwartą konsystencję.

Kapustę przestudzić. Arkusz ciasta pokroić na 8 prostokątów. Na połowie każdego układać kopiastą łyżkę stołową farszu, zakrywać wolną częścią ciasta, a brzegi sklejać widelcem.

Piec w piekarniku lub na suchej patelni pod przykryciem aż ciasto się zrumieni i nabierze charakterystycznej lekkości.

Czy znacie lepsze przepisy na paszteciki z kapustą? Czekamy na Wasze pomysły!

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak płacić rachunki przez Internet?

Jeden z najbardziej popularnych wynalazków naszych czasów, czyli Internet, daje nam możliwość uniknięcia frustrujących kolejek w bankach, niezadowolonych min zmęczonych przybijaniem stempli pań w okienkach pocztowych, a co najważniejsze upływania z naszych portfeli gotówki na prowizję, od każdego zapłaconego rachunku. Dla nikogo nie jest już nowością fakt, że może z powodzeniem w zaciszu swojego mieszkania, popijając kawę w ciągu kilku minut zapłacić za prąd, gaz, wodę, mieszkanie, ratę w banku, spłacić kartę kredytową czy zapłacić mandat. Potrzebny nam jest tylko komputer, łącze internetowe, konto bankowe z dostępem do internetu i kilka minut.

Jak powinien ubierać się elegancki mężczyzna?

Wybór stroju, elegancja kojarzą się z kobietami. Savoir - vivre odnosi tą kwestię także do mężczyzn, regulując zasady wyboru eleganckiego ubrania. Sugeruje w czym panowie mogą wystąpić podczas ważnej uroczystości, a co ubrać na konkretne spotkanie.

Zobacz też

Rola ojca w wychowaniu

Rola matki w wychowaniu dziecka jest niepodważalnie ważna. Otacza je ona opieką i troską, daje matczyne ciepło. Jaka jest natomiast rola ojca? Czy w dalszym ciągu utrzymuje się pogląd, że jego głównym zadaniem jest zapewnianie stabilizacji finansowej, nie zaś branie czynnego udziału w wychowaniu potomka?

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: