praca za granicą

Wielu Polaków wyjeżdża za granicę do prac sezonowych. Wpływ na to mają niskie zarobki naszym kraju. Popularnymi kierunkami są Czechy i Holandia, gdzie zatrudnienie można znaleźć na budowach, w fabrykach, przy pracach ogrodniczych lub jako opiekunowie osób starszych. W przeliczeniu na złotówki zarobki sięgają tam średnio powyżej 5 tys. złotych. Dodatkowe pieniądze Polacy mogą uzyskać ze zwrotu podatku.

Zwrot podatku z Czech – ulgi, terminy, wymagane formalności

Odprowadzone składki na poczet podatku dochodowego, pracownicy są w stanie później odzyskać, oczywiście tylko w nadpłaconej ich części. Stawka podatku dochodowego w Czechach jest niska i wynosi jedynie 15%, a obowiązek rozliczenia mają ci, których przychód przekracza kwotę 15 tys. koron czeskich. 

Atutem, który zachęca Polaków do pamiętania o rozliczeniu podatku, są dodatkowe ulgi, które mogą podnieść kwotę zwrotu. Należą do nich ulgi na dziecko, ulgi dla studentów, ulgi na odsetki od kredytu hipotecznego oraz rozliczanie wspólnie z partnerem fiskalnym. Dzięki temu Polacy mogą otrzymać dodatkowe kilka tysięcy złotych, które wpłyną na polskie konto bankowe. 

Termin złożenia zeznania podatkowego przypada na dzień 30 marca. Łatwo więc zapamiętać, że jest to miesiąc wcześniej, niż obowiązujące u nas przepisy. Wbrew pozorom, formalności nie jest zbyt wiele. Ważne jest, aby posiadać potvrzeni od naszego pracodawcy oraz formularz EU-EWR, który zawiera informacje o dochodach w Polsce. Więcej informacji na ten temat, znajduje się pod adresem https://holandia.org/zwrot-podatku/czechy/

Rozliczenie z holenderskim urzędem skarbowym

Zwrot podatku z Holandii jesteśmy w stanie uzyskać nawet do 5 lat wstecz. Co ważne, system podatkowy przewiduje kary dla tych, którzy nie złożą zeznania podatkowego w terminie. Im szybciej się to zrobi, tym wcześniej dostanie się kwotę zwrotu – nawet do 3 miesięcy. 

W Holandii również, jeśli pracowało się tylko przez kilka miesięcy, należy się nam zwrot podatku z nadpłaconej składki. Co ważne, gdy jednak przekroczymy termin złożenia zeznania podatkowego, czyli do dnia 30 marca, procedura rozpatrzenia naszych formalności może przedłużyć się nawet do 3 lat. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie terminów. To, jakie dokumenty trzeba przygotować, znajdziemy pod adresem https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/

Profesjonalne biuro podatkowe pomoże nam w wypełnieniu wszystkich formalności, podpowie, z jakich ulg możemy skorzystać i wyśle w naszym imieniu zeznanie podatkowe do Belastingdienst. Dzięki temu należne pieniądze otrzymamy znacznie szybciej na nasze konto, a procedura jest w pełni bezpieczna. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here