Praca za granicą Rozliczenie podatkowe z Holandii i Czech – jak otrzymać...

Rozliczenie podatkowe z Holandii i Czech – jak otrzymać dodatkowe pieniądze?

-

Wielu Polaków wyjeżdża za granicę do prac sezonowych. Wpływ na to mają niskie zarobki naszym kraju. Popularnymi kierunkami są Czechy i Holandia, gdzie zatrudnienie można znaleźć na budowach, w fabrykach, przy pracach ogrodniczych lub jako opiekunowie osób starszych. W przeliczeniu na złotówki zarobki sięgają tam średnio powyżej 5 tys. złotych. Dodatkowe pieniądze Polacy mogą uzyskać ze zwrotu podatku.

Zwrot podatku z Czech – ulgi, terminy, wymagane formalności

Odprowadzone składki na poczet podatku dochodowego, pracownicy są w stanie później odzyskać, oczywiście tylko w nadpłaconej ich części. Stawka podatku dochodowego w Czechach jest niska i wynosi jedynie 15%, a obowiązek rozliczenia mają ci, których przychód przekracza kwotę 15 tys. koron czeskich. 

Atutem, który zachęca Polaków do pamiętania o rozliczeniu podatku, są dodatkowe ulgi, które mogą podnieść kwotę zwrotu. Należą do nich ulgi na dziecko, ulgi dla studentów, ulgi na odsetki od kredytu hipotecznego oraz rozliczanie wspólnie z partnerem fiskalnym. Dzięki temu Polacy mogą otrzymać dodatkowe kilka tysięcy złotych, które wpłyną na polskie konto bankowe. 

Termin złożenia zeznania podatkowego przypada na dzień 30 marca. Łatwo więc zapamiętać, że jest to miesiąc wcześniej, niż obowiązujące u nas przepisy. Wbrew pozorom, formalności nie jest zbyt wiele. Ważne jest, aby posiadać potvrzeni od naszego pracodawcy oraz formularz EU-EWR, który zawiera informacje o dochodach w Polsce. Więcej informacji na ten temat, znajduje się pod adresem https://holandia.org/zwrot-podatku/czechy/

Rozliczenie z holenderskim urzędem skarbowym

Zwrot podatku z Holandii jesteśmy w stanie uzyskać nawet do 5 lat wstecz. Co ważne, system podatkowy przewiduje kary dla tych, którzy nie złożą zeznania podatkowego w terminie. Im szybciej się to zrobi, tym wcześniej dostanie się kwotę zwrotu – nawet do 3 miesięcy. 

W Holandii również, jeśli pracowało się tylko przez kilka miesięcy, należy się nam zwrot podatku z nadpłaconej składki. Co ważne, gdy jednak przekroczymy termin złożenia zeznania podatkowego, czyli do dnia 30 marca, procedura rozpatrzenia naszych formalności może przedłużyć się nawet do 3 lat. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie terminów. To, jakie dokumenty trzeba przygotować, znajdziemy pod adresem https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/

Profesjonalne biuro podatkowe pomoże nam w wypełnieniu wszystkich formalności, podpowie, z jakich ulg możemy skorzystać i wyśle w naszym imieniu zeznanie podatkowe do Belastingdienst. Dzięki temu należne pieniądze otrzymamy znacznie szybciej na nasze konto, a procedura jest w pełni bezpieczna. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak usunąć plamy po dezodorancie?

Plamy na ubraniu są często skutkiem stosowania dezodorantów. Jednak, podobnie jak z wieloma rodzajami plam, te również są do usunięcia. Warto jednak pamiętać, żeby zakładać ubrania dopiero wtedy, kiedy skóra będzie już sucha. Zapobieganie jest zawsze najlepszą metodą na plamy.

Objawy uzależnienia od drugiej osoby

Nasze myśli krążą wciąż wokół jednej osoby. Zastanawiamy się, co robi, czy dobrze się czuje, z kim teraz przebywa? Czy jest w pracy? A może czegoś potrzebuje? Czujemy potrzebę przebywania z nią cały czas… Czym jest uzależnienie od drugiego człowieka i jakie są jego objawy?

Zobacz też

Wprowadzanie zmian organizacyjnych w firmie

Zmiany są koniecznym i nieodłącznym elementem naszego życia. W funkcjonowaniu organizacji zmiany również odgrywają szczególną rolę. Celem każdej organizacji jest bowiem rozwój (żadna organizacja nie chce w długim okresie czasu utrzymywać status quo), a ten można osiągnąć tylko dzięki zmianie.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: