Uroda Dla pań walczących z cellulitem - szczotka do masażu...

Dla pań walczących z cellulitem – szczotka do masażu na sucho!

-

Cellulit to zbyt duże nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu, przez co nie jest ona równomiernie rozmieszczona i powoduje na skórze charakterystyczne grudki. To dlatego nazywany jest także skórką pomarańczową. Szczotka do masażu na sucho jest jednym z tych gadżetów, który każda kobieta powinna mieć w swojej łazience. Z nią zwalczanie cellulitu jest dużo łatwiejsze!

Dlaczego w przypadku cellulitu ważny jest masaż?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, najpierw trzeba zapoznać się z tym, jak w ogóle powstaje cellulit. Powiększone komórki tłuszczowe uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Krew ma przez to utrudniony dostęp do komórek, przez co przyswajają mniej substancji odżywczych. Pod skórą zaczynają zalegać toksyny. Gdy ulegają powiększeniu, tworzą skórkę pomarańczową. Dlaczego u jednych pań odkłada się cellulit, a inne mogą pochwalić się piękną, gładką skórą? To zależy od wielu czynników, a wśród nich wymienia się m.in. zmiany hormonalne, brak ruchu, siedzący tryb życia oraz złą dietę.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z cellulitem jest systematyczne używanie szczotki do masażu na sucho. Co daje taki masaż? Przede wszystkim pobudza krążenie krwi. Wymiana odżywcza w komórkach skóry zachodzi więc szybciej i sprawniej. Masaż obszarów objętych cellulitem ujędrnia skórę i, usuwa obumarły naskórek. Im bardziej napięta skóra, tym łatwiej „rozbić” nagromadzone pod nią zwały tłuszczu. Można wykonywać go przed kąpielą, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, aby robić to w jej trakcie.

Kilka informacji o szczotce do masażu na sucho 

Jak wygląda szczotka do masażu na sucho? Najczęściej składa się ona z drewnianej podstawy, która mieści się w dłoni oraz naturalnego włosia. Powinno być ono gęste, równe i oczywiście szorstkie (inaczej masaż nie przyniesie oczekiwanych efektów). Niektórzy producenci polecają szczotkę do masażu z wyprofilowaną rączką, która ułatwia układanie się przedmiotu w dłoni. Przyrząd powinien być przechowywany w suchym miejscu. Niektórzy stawiają na włosie zwierzęce, inni zaś na włókna roślinne.

Masaż szczotką antycellulitową – zasady

Szczotka do masażu na sucho znajdzie stałe miejsce w łazience, gdy podczas masażu będzie stosowało się następujące zasady:

  • nie naciskać szczotką zbyt mocno na skórę (szczególnie w miejscach, gdzie jest ona cienka);
  • masować skórę zawsze w kierunku serca! (tak właśnie przepływa limfa);
  • na brzuchu wykonujemy wyłącznie ruchy okrężne;
  • po kilkukrotnym potarciu skóry, przesuwać szczotkę na wyższe partie ciała;
  • każdy masaż kończyć w okolicy dekoltu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wybrać biustonosz sportowy?

Nie wyobrażasz sobie dnia bez sportu? Chcesz wybić stres,...

Jak zorganizować imprezę w stylu góralskim?

Zbójecka impreza cieszy się powodzeniem bez względu na to, czy płynie w Tobie góralska krew. A muzyka spod samiuśkich Tater porywa do tańca nawet miłośników morza.

Zobacz też

Na czym polega przyjęcie koktajlowe?

Przyjęcia koktajlowe stały się popularne szczególnie w ostatnich czasach. I nie ma w tym zjawisku nic dziwnego, zważywszy na to, że koktajle są znakomitym rozwiązaniem, gdy chcemy zorganizować imprezę nawet dla wielu osób, lecz nie chcemy urządzać z tego powodu wystawnego bankietu.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: