Praca za granicą Zarobki na Cyprze

Zarobki na Cyprze

-

Większość osób, które decydują się na wyjazd na Cypr, szuka zatrudnienia w branży turystycznej. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w sezonie letnim, najlepiej zacznij przeglądać oferty już na początku roku. To właśnie wtedy agencje rozpoczynają rekrutację pracowników tymczasowych na okres od kwietnia do listopada. Kogo poszukują pracodawcy? Przede wszystkim kelnerów i kelnerek, barmanów, recepcjonistów, ratowników wodnych, animatorów i kucharzy.

Jak wygląda kwestia zarobków w tych zawodach? Pokojówka może liczyć na zarobki w wysokości 450-550 euro miesięcznie na rękę. Z taką samą stawką spotkają się osoby zatrudnione na stanowisku pomocy kuchennej. Ratownicy i animatorzy zarabiają w sezonie letnim około 500-600 euro netto. Zarobki kelnerów, kelnerek oraz barmanów wahają się od 500 do nawet 800 euro na rękę, ale oprócz wynagrodzenia podstawowego mogą liczyć na napiwki. Płaca kucharza zależy w dużej mierze od miejsca zatrudnienia i wynosi od 600 do 1000 euro netto. Zarobki recepcjonistów oscylują na poziomie 550-650 euro miesięcznie na rękę.

Powyższe kwoty wydają się Wam niskie? Nic dziwnego. Z takimi zarobkami pracownicy tymczasowi spotykają się w sytuacji, kiedy pracodawca zapewnia im zakwaterowanie oraz wyżywienie. Czyli tak naprawdę w większości przypadków. Osoby, które przyjadą na Cypr „na własną rekę”, muszą liczyć się z wynajmem mieszkania, a sama cena wynajmu kawalerki to ok. 400 – 500 euro miesięcznie.

Od wszystkich pracowników sezonowych wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego. Język grecki konieczny jest natomiast w pracy biurowej. Wówczas można liczyć na zarobki w wysokości 1100 euro na rękę.

Czujecie się zachęceni? Byliście kiedyś na Cyprze w celach zarobkowych? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Poprzedni artykułZarobki nauczycieli
Następny artykułIle zarabia dentysta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy na budowę ogrodzenia potrzebne jest pozwolenie?

Budowa ogrodzenia wokół działki jest niejednokrotnie koniecznością. Ogrodzenia buduje się nie tylko wokół działek budowlanych, na których usytuowany jest dom, lecz również wokół sadów czy pół uprawnych, aby chronić je przed szkodnictwem polnym ze strony dzikich zwierząt.

Jak zwracać się do uczestników szkolenia?

Sposób zwracania się do uczestników warsztatów jest jednym z tych elementów szkoleń, który raczej nie wzbudza głębszej refleksji. Tymczasem jest się nad czym zastanowić. Tym bardziej, że ów czynnik może mieć wpływ na komunikację w grupie, a tym samym sukces naszego przedsięwzięcia.

Zobacz też

Makaron z truskawkami – przepis

Makaron z truskawkami to dla większości z nas główne danie sezonu letniego w przedszkolu. I niestety przez takie skojarzenie, najczęściej nikt nie ma ochoty do niego wracać.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: