Prawo Co grozi za posiadanie dopalaczy?

Co grozi za posiadanie dopalaczy?

-

Dopalacze są substancjami psychoaktywnymi, które nie zostały zamieszczone w wykazie substancji kontrolowanych Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ich szczególną cechą jest to, że mają one naśladować działanie zakazanych środków, a ich skład ciągle jest modyfikowany, w związku z czym odpowiednie służby nie nadążają z przeprowadzeniem badań na temat zawartych w nich substancji i ich wpływu na zdrowie człowieka.

W obowiązującej Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 licpa 2005 r. funkcjonuje pojęcie „środki zastępcze”, które odnosi się do dopalaczy.

Produkcja i obrót dopalaczami

Zgodnie z ustawą produkcja i handel dopalaczami jest karany grzywną w wysokości od 20 tysięcy złotych do aż 1 miliona złotych. Grzywna ta jest wymierzana przez państwowego inspektora sanitarnego.

Brak kar za posiadanie dopalaczy

Obecnie w polskim prawie nie przewiduje się kar za posiadanie dopalaczy. W najbliższym czasie (2015 rok) planowane są jednak zmiany w ustawie – zgodnie z nimi dopalacze będą traktowane na równi z narkotykami. Zgodnie z przewidywanymi zmianami prawdopodobna kara za ich posiadanie będzie wynosiła do 3 lat pozbawienia wolności.

Dopalacze mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka, ponieważ ich skład pozostają prawie zawsze poza kontrolą odpowiednich służb. Najdotkliwszą karą za spożywanie dopalaczy może być więc ich fatalny wpływ na kondycję psychiczną i fizyczną użytkownika – zażywanie dopalaczy skończyć może się długotrwałym pobytem w szpitalu, a nawet śmiercią.

Czy próbowałeś kiedyś dopalaczy? Co Cię do tego skłoniło? Gdzie udało Ci się je kupić? Jeśli nie – czy chciałbyś spróbować?

6 KOMENTARZE

 1. Paliłem dosc duzo razy, chociaz zawsze uwazalem i bede uwazac ze jest to okropny syf. Palilem by miec tzw. odlot w kosmos, jest ciekawie, ale patrzac na efekty uboczne, wiecej tego swinstwa juz nie zapale.. palcie marihuane, nie dopy… To jeden wielki syf! Znam duzo ludzi co tkwi w uzaleznieniu od dopalaczy i jest to cos okropnego.

  Zazwyczaj to bylem częstowany, dwa razy zdarzylo mi sie otrzymac za pieniadze po znajomosciach.

 2. Paliłem dosc duzo razy, chociaz zawsze uwazalem i bede uwazac ze jest to okropny syf. Palilem by miec tzw. odlot w kosmos, jest ciekawie, ale patrzac na efekty uboczne, wiecej tego swinstwa juz nie zapale.. palcie marihuane, nie dopy… To jeden wielki syf! Znam duzo ludzi co tkwi w uzaleznieniu od dopalaczy i jest to cos okropnego.

  Zazwyczaj to bylem częstowany, dwa razy zdarzylo mi sie otrzymac za pieniadze po znajomosciach.

 3. Witam

  Zostałem dziś zatrzymany z paczuszka z korka xDD (jest Się czym chwalić).. 3g Konkreta i <3 w bonusie a skończyło się to przesłaniem do prokuratury ile wypuszczniem po 2h xDD jarajcie Glonyy xD !!

 4. Witam

  Zostałem dziś zatrzymany z paczuszka z korka xDD (jest Się czym chwalić).. 3g Konkreta i <3 w bonusie a skończyło się to przesłaniem do prokuratury ile wypuszczniem po 2h xDD jarajcie Glonyy xD !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Lęk przed pobieraniem krwi, zastrzykami – objawy, jak pokonać?

Wizyta u lekarza, podczas której ma zostać pobrana nam krew, nie nastraja optymistycznie. Wiele osób odczuwa niepokój i niechęć na widok igły. Nic w tym dziwnego – pobieranie krwi nie należy do najprzyjemniejszych. O ile jedni z nas tłumaczą sobie, że to tylko jedno ukłucie i po sprawie, o tyle dla niektórych osób kontakt z igłą może powodować prawdziwy, paniczny lęk.

Manicure Shellac – co to jest, jak zrobić?

Jest to pierwszy na świecie manicure typu hybrydowego. Shellac to specjalny lakier, który utwardzany jest w świetle UV, co gwarantuje wysoki połysk i trwały kolor przez dwa tygodnie. Koszt takiego manicure to około 100 zł.

Zobacz też

Jak wybrać konto oszczędnościowe?

Rachunki oszczędnościowe zostały stworzone jako alternatywa, raczej nieatrakcyjnych na tą chwilę lokat. Alternatywa, która dodatkowo nie zamraża jednorazowo naszych środków, ale pozwala na dostęp do nich. Jest to produkt naprawdę bardzo dobry biorąc pod uwagę wszystkie jego wady i zalety. Już prawie każdy bank posiada w swojej ofercie taki rodzaj konta. Maksymalne oprocentowanie dla środków jakie na nie wpłacamy to 5.5% w skali roku.

Miłe chwile i niepowtarzalne smaki w słoiku

Zdrowie i uroda to obok pieniędzy jedne z najczęściej pożądanych rzeczy na świecie. Już dziś wiadomo, że sekretem zdrowia...

Grill jako świetna forma wspólnego spędzania czasu

Kiedy temperatury powietrza zaczynają się znacznie zwiększać po zimowym okresie, Polacy uwielbiają grillować. Posiłki grillowe co prawda nie należą...

Może Cię zainteresuje: