Niektórzy próbują odnaleźć nowe siły na urlopie, inni udają się do lekarza, który wskaże odpowiednie suplementy i wyznaczy właściwą dietę, która odciąży organizm i pomoże mu w walce z niesprzyjającym działaniem otoczenia.

Na przeciw szukającym skutecznych i szybkich rozwiązań wychodzi również medycyna niekonwencjonalna posługująca się m.in. energoterapią, która – jak twierdzą jej zwolennicy – pomaga przywrócić organizmowi i psychice pewną zaburzoną harmonię. Głosów niedowierzania i sprzeciwu jest w przypadku tej metody leczenia ciała i ducha równie dużo, jednak podjęcie ostatecznej decyzji o skuteczności tej metody zawsze pozostawia się potencjalnemu pacjentowi.

Energoterapeuci, czyli znawcy tej dziedziny przeprowadzający zabiegi uzdrawiania twierdzą, że dostarczają jedynie do organizmu brakującą energię życiową, jest ona naturalna, nieszkodliwa, dodatkowo nie prowadzi do bezpośredniego uzdrowienia, a jedynie pobudza organizm do walki z chorobą, najczęściej z dużą skutecznością.

Zabieg energoterapeutyczny to jednak nie tylko samo uzdrawianie i napełnianie ciała potrzebną mu do życia energią. Jest to również usuwanie z ciała energii prowadzącej do chorób. Jego zbawienny wpływ na nasz organizm oraz stan ducha jest nieoceniony, a lista dobroczynnych skutków, które wywiera, długa. Znajduje się na niej zmniejszenie reakcji na stres, oczyszczenie organizmu z toksyn, zgromadzenie nowych pokładów życiowej energii, wzmożone odczuwanie poczucia bezpieczeństwa, wewnętrzne wyciszenie i uspokojenie, pomoc w koncentracji.

Najważniejszym warunkiem powodzenia każdego zabiegu energoterapeutycznego jest wiara w jego powodzenie. Właśnie stąd bierze się tak wiele głosów sprzeciwu co do skuteczność tej metody leczniczej. Lekarze i specjaliści doszukują się w niej niczego innego jak działania na zasadzie efektu placebo. Skoro pacjent wie, że zabieg energoterapeutyczny ma mu pomóc, to zapewne po jego zakończeniu poczuje się lepiej. Jednak z drugiej strony cel uświęca środki. Skoro tego rodzaju leczenie rzeczywiście prowadzi do realnej poprawy stanu zdrowia wielu chorujących i borykających się z różnego rodzaju dolegliwościami osób, dlaczego z niego nie korzystać. W końcu liczy się cel, czyli zdrowy i zadowolony pacjent, a nie środki, które do tego stanu go odprowadziły.

Zagrożenie pojawia się jednak w momencie, kiedy za energoterapeutę obdarzonego wyjątkowymi pokładami uzdrawiającej energii podaje się osoba zupełnie przypadkowa, a nawet oszust, który na naiwności i desperacji chorych osób chce tylko zarobić. Bo o ile w przypadku wątpliwości poprosimy lekarza o potwierdzenie jego umiejętności za pomocą dyplomów i zaświadczeń, o tyle energoterapeucie musimy uwierzyć tylko na słowo.

Poddawaliście się kiedyś energoterapii? Byliście zadowoleni z efektów?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZłamanie paznokcia żelowego – jak zapobiec?
Następny artykułŻelowy french – krok po kroku

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here