Masaż wykonywany jest na jednej nodze, po zakończeniu można masować drugą.

Pacjent przyjmuje pozycję leżącą na brzuchu, ręce wzdłuż tułowia, pod grzbiet stopy kładziemy wałek w celu rozluźnienia mięśni. Osoba wykonująca zabieg ustawiona jest bokiem do pacjenta.

W masażu stosujemy technikę głaskania, rozcierania, ugniatania i oklepywania. Każdą z tych technik możemy przeplatać głaskaniem. Przed masażem nanosimy na ręce oliwkę.

Zabieg rozpoczynamy głaskaniem całej kończyny, przykładamy dłonie do ciała i wykonujemy ruch od ścięgna Achillesa do stawu biodrowego.

Masaż łydki

Zaczynamy głaskanie obydwiema rekami. Dłonie kładziemy po obu stronach ścięgna Achillesa i ruch prowadzimy od guza piętowego, wzdłuż mięśni łydki, w kierunku dołu podkolanowego (przed dołem podkolanowym dłonie rozchodzą się na boki). Ten sam ruch wykonujemy techniką rozcierania. Przykładamy dłonie do okolicy masowanej i opuszkami palców: wskazującymi, środkowymi i obrączkowymi, okrężnymi ruchami kierujemy się od ścięgna Achillesa, w kierunku mięśni łydki i na boki. Powtarzamy po sześć razy. Następnie ugniatamy w tym samym kierunku jak wyżej, powtarzając po sześć razy. Na końcu wykonujemy oklepywanie. Obie dłonie zginamy w łyżeczkę lub łódeczkowato i wykonujemy oklepywanie łydki. Uderzenie powinno być stłumione, głuche. Czynność powtarzamy po kilka razy.

Masaż uda

Masujemy obydwiema rękami. Dłonie kładziemy przed dołem kolanowym i wykonujemy ruch wzdłuż mięśnia dwugłowego uda, w stronę stawu biodrowego. Zabieg rozpoczynamy od głaskania mięśni uda, kierując się w stronę stawu biodrowego. Następnie wykonujemy technikę rozcierania – okrężnymi ruchami kierujemy się od dołu podkolanowego do stawu biodrowego. Te same ruchy powtarzamy w technice ugniatania, wykonując uciski na mięśniu dwugłowym uda, w stronę stawu biodrowego. Masaż kończymy oklepywaniem mięśnia dwugłowego uda. Wszystkie techniki powtarzamy po sześć razy.

Po zakończenie zabiegu przegłaskujemy całą okolice kilka razy. Teraz przechodzimy na drugą nogę i opracowujemy mięśnie nóg w ten sam sposób co pierwszą kończynę.

Masaż nóg ma na celu usunięcie zrogowaciałej części naskórka, wzrost temperatury ciała, po którym następuje przekrwienie i odżywienie masowanej okolicy ciała. Zmniejsza się napięcie mięśniowe i zostaje przyspieszony proces wypoczynkowy po wysiłku fizycznym.

Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż mauri – co to jest, na czym polega, opis
Następny artykułJak masować stopy?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here