Według masażu egipskiego ciało jest porównywane do piramidy: głowa, tułów i ramiona tworzą jedną piramidę, a od pasa w dół – drugą piramidę. Z obu tych piramid zbierana jest energia, której najwięcej jest w samym środku.

Według zasad egipskich nasze ciało składa się z siedmiu metali:

1. Żelazo

2. Złoto

3. Srebro

4. Rtęć

5. Miedź

6. Cyna

7. Ołów

U każdego z nas dominuje inny metal. W zależności od tego, jakiego metalu jest w nas najwięcej, ciało dzielimy na: ciepłe, zimne, wilgotne, suche. Oprócz tego każdy z tych typów ma przydzielony jeden z żywiołów: ogień, woda, powietrze, wiatr. Według takiego opisu jest wykonywany zabieg.

W masażu egipskim stosowana jest numerologia: imię osoby masowanej i imię matki tajże osoby. Każda litera w alfabecie ma przypisaną cyfrę. Numery imion liczone są razem i wynik jaki wyjdzie jest dopasowywany do typu masażu.

Uwaga!

Masaż nie zajmuje się mięśniami, lecz wnika głębiej do komórek nerwowych. Delikatność, łagodność, zmysłowość sprawiają, że ciało jest zrelaksowane i miękkie w dotyku. Natomiast masaż głęboki, o większym nacisku, oddziałuje na samopoczucie człowieka, polepsza krążenie krwi. Uczucie takiego stanu dodatkowo potęgują nastrój, atmosfera i aromatyczne olejki sprowadzone specjalnie z Egiptu.

Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż funkcyjny – na czym polega, wskazania
Następny artykułNetopol – zasady gry

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here