Profilaktyka Masaż gorącymi kamieniami - opis, na czym polega, działanie

Masaż gorącymi kamieniami – opis, na czym polega, działanie

-

Kamienie bazaltowe mają gładką powierzchnię, co powoduje łatwiejszy poślizg. Mają różne kształty, a dzięki temu można je układać na różnych częściach ciała: większe stosowane są do tułowia a mniejsze między palcami dłoni i stóp oraz twarzy. Oprócz tego dobrze magazynują ciepło, pozwalając w ten sposób na masaż ciepłymi, jak i oziębionymi kamieniami. Kamienie podgrzewane są w specjalnych podgrzewaczach, stosuje się je nie tylko w masażach ale i w akupresurze. Zabieg trwa około półtorej godziny.

Masaż kamieniami oddziałuje na organizm poprzez ucisk na tkanki. Ma to na celu wywołanie odczynów fizjologicznych, rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym wpływa na przepływ krwi przez mięśnie, dostarcza substancje odżywcze i służy wydaleniu produktów przemiany materii. Masaż pozytywnie oddziałuje na organizm. Przywraca spokój ducha, działa relaksująco, odprężająco. Zmniejsza stres, napięcie mięśniowe, pozytywnie wpływa na układ krwionośny i metabolizm. Ma także dobry wpływ na skórę: przyśpiesza przepływ krwi i limfy, skóra jest lepiej odżywiona, staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna, pomaga także w redukcji cellulitu. Wpływając na tkankę mięśniową następuje poprawa napięcia mięśni, a także ich elastyczności i procesu regeneracji po długim wysiłku. Poprawia pracę serca.

Masaż gorącymi kamieniami stosowany jest w gabinetach odnowy biologicznej w celach odprężających i do odbudowy sprawności wysiłkowej organizmu. Jest także doskonałym uzupełnieniem w zabiegach fizjoterapeutycznych.

Ciepłe kamienie połączone z innymi technikami masażu działają antystresowo, łagodzą objawy zmęczenia, regenerują i relaksują.

Zabiegi relaksujące są prowadzone przy użyciu kamieni z olejkami zapachowymi, wpływającymi na energię przechodzącą wzdłuż kręgosłupa i mózgu, zwaną czakrą. Czakra to punkty na ciele, które odbierają i przetwarzają energię życiową, a także odpowiadają za prawidłowe krążenie przez całe ciało człowieka. Zablokowanie tych czakr powoduje złe samopoczucie i zmniejszoną odporność na choroby. Przeprowadzenie takiego zabiegu oparte jest na mapach rozmieszczenia czakr na ciele. W trakcie masażu kamienie układa się w miejsce czakr w celu odblokowania energii.

Masaż kamieniami wykonywany jest ciepłymi i zimnymi kamieniami. Masaż ciepłymi kamieniami wykonywany jest za pomocą kamieni bazaltowych pochodzenia wulkanicznego. Są gładkie, koloru czarno szarego lub czarnego. Powinny być podgrzewane do temperatury około 50°C. Dzięki temu krew szybciej krąży, odżywia i dotlenia skórę.

Uwaga!

Masaż zimnymi kamieniami z kolei wykonywany jest kamieniami z marmuru, o właściwościach chłodzących. Zmniejszają obrzęki, przekrwienia i można kłaść je w miejscach, gdzie występują kontuzje.

Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

Monika Paluch

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Americano – drink

Historia drinka Americano, jak sama nazwa wskazuje, nieodłącznie związana jest z Ameryką i jej mieszkańcami. Podobnie zresztą jak większość drinków, które serwowane są w barach na całym świecie. Jest to tradycyjny koktajl alkoholowy, który związany jest z czasem zakazu spożywania alkoholu w Stanów Zjednoczonych, z czasami prohibicji.

Jak znaleźć żonę?

Mogłoby się wydawać, że męska natura nie jest skłonna do szukania małżeńskich więzów, jednak mimo że mężczyźni zwykle później niż ich rówieśniczki dojrzewają do matrymonialnych planów, ślub jest dla nich równie ważny. Panowie zatem starannie lustrują najbliższe otoczenie w celu odnalezienia tej jedynej. Dorastają do etapu, w którym zadają sobie pytanie, jak znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę?

Zobacz też

Skręcenie kostki – objawy, co robić, leczenie

Często w życiu codziennym spotykamy się z określeniem – „skręciłem sobie kostkę”. W medycznym języku taki stan nazywa się skręceniem stawu skokowego. Uraz jest jednym z najczęstszych uszkodzeń narządu ruchu. Dotyczy on głównie osób młodych, aktywnych fizycznie.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: