Kamienie bazaltowe mają gładką powierzchnię, co powoduje łatwiejszy poślizg. Mają różne kształty, a dzięki temu można je układać na różnych częściach ciała: większe stosowane są do tułowia a mniejsze między palcami dłoni i stóp oraz twarzy. Oprócz tego dobrze magazynują ciepło, pozwalając w ten sposób na masaż ciepłymi, jak i oziębionymi kamieniami. Kamienie podgrzewane są w specjalnych podgrzewaczach, stosuje się je nie tylko w masażach ale i w akupresurze. Zabieg trwa około półtorej godziny.

Masaż kamieniami oddziałuje na organizm poprzez ucisk na tkanki. Ma to na celu wywołanie odczynów fizjologicznych, rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym wpływa na przepływ krwi przez mięśnie, dostarcza substancje odżywcze i służy wydaleniu produktów przemiany materii. Masaż pozytywnie oddziałuje na organizm. Przywraca spokój ducha, działa relaksująco, odprężająco. Zmniejsza stres, napięcie mięśniowe, pozytywnie wpływa na układ krwionośny i metabolizm. Ma także dobry wpływ na skórę: przyśpiesza przepływ krwi i limfy, skóra jest lepiej odżywiona, staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna, pomaga także w redukcji cellulitu. Wpływając na tkankę mięśniową następuje poprawa napięcia mięśni, a także ich elastyczności i procesu regeneracji po długim wysiłku. Poprawia pracę serca.

Masaż gorącymi kamieniami stosowany jest w gabinetach odnowy biologicznej w celach odprężających i do odbudowy sprawności wysiłkowej organizmu. Jest także doskonałym uzupełnieniem w zabiegach fizjoterapeutycznych.

Ciepłe kamienie połączone z innymi technikami masażu działają antystresowo, łagodzą objawy zmęczenia, regenerują i relaksują.

Zabiegi relaksujące są prowadzone przy użyciu kamieni z olejkami zapachowymi, wpływającymi na energię przechodzącą wzdłuż kręgosłupa i mózgu, zwaną czakrą. Czakra to punkty na ciele, które odbierają i przetwarzają energię życiową, a także odpowiadają za prawidłowe krążenie przez całe ciało człowieka. Zablokowanie tych czakr powoduje złe samopoczucie i zmniejszoną odporność na choroby. Przeprowadzenie takiego zabiegu oparte jest na mapach rozmieszczenia czakr na ciele. W trakcie masażu kamienie układa się w miejsce czakr w celu odblokowania energii.

Masaż kamieniami wykonywany jest ciepłymi i zimnymi kamieniami. Masaż ciepłymi kamieniami wykonywany jest za pomocą kamieni bazaltowych pochodzenia wulkanicznego. Są gładkie, koloru czarno szarego lub czarnego. Powinny być podgrzewane do temperatury około 50°C. Dzięki temu krew szybciej krąży, odżywia i dotlenia skórę.

Uwaga!

Masaż zimnymi kamieniami z kolei wykonywany jest kamieniami z marmuru, o właściwościach chłodzących. Zmniejszają obrzęki, przekrwienia i można kłaść je w miejscach, gdzie występują kontuzje.

Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak masować głowę?
Następny artykułMasaż funkcyjny – na czym polega, wskazania

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here