Techniki masażu, samopoczucie, twarz

Masaż głowy po stronie owłosionej

Masaż zaczynamy od strony owłosionej głowy. Osoba masowana leży na brzuchu na stole do masażu, bądź na macie, natomiast osoba wykonująca masaż stoi lub siedzi naprzeciwko.

Obie dłonie kładziemy na głowie i głaszcząc, wykonujemy ruch od czubka głowy w stronę tylną boczną i na kark. Następnie od czubka głowy, po bokach z pominięciem uszu, do tyłu i na kark. Można także masować palcami obu rąk od czoła i od skroni, do potylicy, na kark i bocznie w stronę obojczyków. Technikę rozcierania wykonujemy okrężnymi ruchami w tym samym kierunku, co głaskanie. Podobnie technikę ugniatania – stosując ucisk w tych samych kierunkach jak wyżej. Kończąc masaż, przygłaskujemy całą okolicę jeszcze raz.

Po zakończeniu tego zabiegu przechodzimy do masażu twarzy. Pacjent zmienia pozycję – kładzie się na plecach. Masażysta nie zmienia pozycji, stoi za nim.

Masaż twarzy

Masaż wykonujemy na oliwce, kremie, balsamie. Preparat nanosimy na twarz w niewielkich ilościach, z umiarem. Osoba masowana nie może być umalowana, aby w trakcie masażu nie rozmazać makijażu.

Ruchy wykonujemy symetrycznie po obu stronach, obiema rękami. Masaż zaczynamy od czoła.

CZOŁO

Techniki głaskania, rozcierania, ugniatania przeprowadzamy w tych samych kierunkach – obiema dłońmi równocześnie, zaczynając od środkowej części czoła, bokiem za uszy do lewej skroni lewą dłonią i do prawej skroni prawą dłonią. Technikę oklepywania wykonujemy wszystkimi opuszkami palców, naprzemiennie po całej powierzchni czoła, wykonując ruchy jak wyżej.

OCZODOŁY

Trzecimi palcami obu rąk jednocześnie wykonujemy ruch od nasady nosa, do góry, na łuki brwiowe. Następnie do zewnętrznych kącików oczu przechodzimy pod oczami, do wewnętrznych kącików oczu i do nasady nosa. Stosujemy technikę głaskania, rozcierania, ugniatania i oklepywania.

NOS

Techniki głaskania, rozcierania, ugniatania i oklepywania wykonujemy środkowymi palcami obu rąk od nasady nosa, wzdłuż, po grzbiecie nosa do jego koniuszka. Następnie, po skrzydełkach nosa, wracamy do jego nasady.

WARGA GÓRNA I DOLNA

Techniki jak wyżej rozpoczynamy w linii środkowej wargi górnej pod nosem, na boki do kącików ust i od kącików ust, do wargi dolnej. Potem od środka wargi dolnej z powrotem do kącików ust i wargi górnej.

POLICZKI

Dwoma rękami jednocześnie, po obu stronach twarzy, wykonujemy masaż w trzech pasmach: mięśnie jarzmowe, śmiechowe i policzkowe.

SZYJA

Obiema rękami naprzemiennie wykonujemy techniki głaskania, rozcierania, ugniatania i oklepywania – od obojczyka do krawędzi żuchwy, przemieszczając się od lewej do prawej strony.

Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż lomi lomi – co to jest, na czym polega, opis
Następny artykułMasaż gorącymi kamieniami – opis, na czym polega, działanie

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here