Masaż izometryczny wykonywany jest w trzech fazach: przygotowawcza, właściwa i końcowa.

W masażu używane są środki poślizgowe neutralne, nierozgrzewające.

Faza przygotowawcza:

Masaż jest wykonywany sposobem klasycznym na wybranym obszarze mięśnia. Terapeuta przykłada dłonie do ciała masując naprzemiennie ruchem głaskania, rozcierania i ugniatania. Celem zabiegu jest uzyskanie mocnego przekrwienia mięśni i pobudzenie proprioreceptorów. Czas trwania: około 8 minut.

Faza właściwa:

Składa się z dwóch cyklów:

CYKL I

Masaż odbywa się na maksymalnie napiętych mięśniach, od 5-20 sekund, wykonuje się energiczne rozcieranie, ugniatanie, wibracje.

CYKL II

Następuje przerwa między skurczami. Ciało jest rozluźnione, trwa to około 30–40 sekund. W celu rozluźnienia mięśni stosuje się technikę wstrząsania.

Cykl skurczu (cykl I) i rozkurczu (cykl II) powtarzany jest naprzemiennie po 6, 12 lub 24 razy.

Faza końcowa:

Masaż wykonywany jest klasycznie: głaskanie, ugniatanie, wstrząsanie. Ma na celu zmniejszenie napięcia mięśni po wysiłku. Trwa około 5 minut.

Masaż izometryczny można stosować codziennie przez miesiąc, lub trzy razy na tydzień przez trzy miesiące w połączeniu z zabiegami fizjoterapeutycznymi. Już po około dwunastu zabiegach można zauważyć zmniejszenie obwodu masowanej okolicy przy równoczesnym wzroście siły.

Masaż wykonywany jest na poszczególnych mięśniach lub grupach mięśniowych. Po każdej serii zabiegowej następuje od tygodnia do trzech tygodni przerwy.

Korzystacie czasami z usług masażysty? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż klasyczny – na czym polega, opis, przeciwwskazania
Następny artykułGo – zasady gry

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here