Zabieg ten odbywa się za pomocą specjalnych mankietów z wieloma komorami oraz pompy. Mankiety umieszczane są na kończynach górnych i dolnych. Do komór wtłaczane jest naprzemiennie powietrze, a następnie zostaje ono wypuszczone w odpowiednim czasie. Siłę nacisku, jaka jest wywierana na kończynę, można zmienić w zależności od stanu zdrowia chorego oraz jego odczucia wobec zabiegu. Natomiast w przypadku pompy, pod wpływem podciśnienia tkanka masowana zostaje wessana do końcówki powodując przekrwienie. Zwiększenie ciśnienia w końcówce prowadzi do uciskania tkanki oraz przepchnięcie krwi i limfy.

Wskazania:
– obrzęki,
– niewydolność żył,
– niewydolność limfatyczna,
– przeciwzakrzepowo,
– wspomaga w odchudzaniu,
– cellulit.

Przeciwwskazania:
– stany gorączkowe,
– rany i inne uszkodzenia skóry,
– choroby skóry,
– kruchość naczyń włosowatych,
– choroby skóry,
– nadciśnienie tętnicze,
– nowotwory.

Masaż pneumatyczny powinien być wykonywany tak, aby nie powodować bólu. Wpływa on na układ krwionośny i limfatyczny. Regeneruje, a także odżywia mięśnie. Poprawia budowę skóry, staje się ona dzięki niemu gładsza i jędrniejsza. Czas trwania zabiegu: 20-30 minut.

Mieliście kiedyś okazję przetestować masaż pneumatyczny? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy opłaty za Internet w komórce muszą być wysokie?
Następny artykułTelefon za 1 zł – strategia marketingowa czy realna oferta?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here