Jest to funkcja przydatna, jednak producenci oprogramowania często uszczęśliwiają nas na siłę i poza programami standardowymi dodają również różne inne mechanizmy uruchamiające się automatycznie.

Jeżeli będziemy pamiętać o tym, by od czasu do czasu sprawdzić, czy program nie ma nowszej wersji, można usunąć programy wywołujące aktualizacje danego oprogramowania. Przykładowo, jeżeli mamy zainstalowany Open Office, można usunąć „OpenOffice update”.

Podobnie w przypadku, gdy mamy zainstalowany program AllPlayer, można usunąć AllUpdate. W przypadku komunikatora GG również automatycznie uruchomienie aktualizacji nie jest krytyczne dla działania systemu.

Można również usunąć programy, z których nie korzystamy na co dzień – przykładowo, jeżeli nie używamy często programu Skype, to nie ma sensu, by uruchamiał się automatycznie.

Uwaga!

Jeżeli chodzi o programy, które warto pozostawić, to na pewno nie należy usuwać antywirusów ani żadnych ich komponentów, ponieważ są one potrzebne do zachowania bezpieczeństwa komputera.

Udało się usunąć? Jakie programy macie w autostarcie? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić archiwum samorozpakowujące – RAR
Następny artykułZapisywanie stron www jako PDF – Firefox

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here