Programy Pinnacle Studio - krok po kroku

Pinnacle Studio – krok po kroku

-

Importuj – dzięki tej funkcji możemy importować do programu filmy z urządzeń zewnętrznych (np. kamery cyfrowej lub aparatu). Po kliknięciu wybieramy z menu Importuj z … , a następnie klikamy na odpowiednie urządzenie i czekamy aż filmy zostaną zaimportowane.

Kiedy już do programu zostaną zaimportowane nasze filmy to można rozpocząć zabawę w stworzenie własnego filmu multimedialnego. W tym celu przechodzimy do galerii, zaznaczamy wybrane filmy i przeciągamy je do okna programu znajdującego się niżej na tzw. Oś czasu. Możemy tutaj dowolnie zmieniać kolejność wybranych wcześniej filmów poprzez przeciąganie myszką filmików w dowolną stronę. Jeśli chcemy zrobić efektowne przejście pomiędzy poszczególnymi scenami, to klikamy w ikonkę Pioruna, a następnie wybieramy jeden z typów przejść i przeciągamy je do wybranej sceny. Wybierając ikonkę T możemy również wprowadzić tekst do wybranych scen lub zaznaczyć, aby wyświetlał się przez określony czas trwania kilku scen. Klikając na osi czasu w przeciągnięty wcześniej tekst możemy go także edytować.

Na oś czasu można także nanosić rozmaite ścieżki z muzyką – podobnie jak w przypadku napisów i scen, wybieramy poprzez przeciągnięcie myszą czas, przez jaki ma trwać dany utwór (ikonka nutki).

Jeśli chcemy zobaczyć gotowy efekt, czyli połączenie kilku scen wraz z efektami specjalnymi i dźwiękiem, to klikamy w ikonkę płyty. Możemy tu jeszcze dodać menu (w przypadku nagrania całości na płytę DVD), a nawet rozdziały pomiędzy poszczególnymi scenami oraz tytuł filmu.

Na koniec klikamy w Tworzenie Filmu, następnie w nowym oknie możemy wybrać jeden z formatu zapisu naszego filmu (np. AVI lub DivX), a następnie kliknąć w WEB, jeśli chcemy wrzucić nasze dzieło bezpośrednio do Internetu (np. Youtube) lub na dysk naszego komputera. Na koniec klikamy Utwórz i możemy cieszyć się naszą pierwszą prezentacją multimedialną.

Uwaga!

Oczywiście program umożliwia bardziej rozbudowane opcje, ale po zastosowaniu się do powyższych porad powinniście już bez trudu odnaleźć się w poszczególnych mechanizmach programu Pinnacle Studio.

Jakie są największe zalety i wady Pinnacle Studio? Czekamy na Wasze opinie!

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zapomniał o Dniu Kobiet? Ukarz go!

Czasami Dzień Kobiet bywa kojarzony ze świętem komunistycznym, kiedy to panie obowiązkowo były obdarowywane wiązanką z czerwonych goździków. Nie dajmy się jednak zwieść tej pokrętnej argumentacji. Wszystkim kobietom należy się ten jeden wyjątkowy dzień, w którym mężczyźni powinni dać odczuć swoim żonom, matkom i kochankom, że są jedyne i wyjątkowe.

Jak przetrwać ciążę partnerki?

Ciąża kobiety jest niejednokrotnie dużym wyzwaniem dla związku dwojga ludzi. Radość przeplatająca się z troską o nienarodzone jeszcze maleństwo, spokój mieszający się z ogromną drażliwością wywołaną burzą hormonów, no i te zmienne nastroje i zachcianki… Wszystkie te emocje bardzo często udzielają się również panom. Nie tak łatwo jest przeżyć ciążę partnerki.

Zobacz też

Kotlety ziemniaczane z płatkami owsianymi – przepis

Pyry, grule, kartofle, ziemniaki – niezależnie od tego, jak je nazywamy, towarzyszą nam codziennie. Z wody, tłuczone, puree, frytki – nie wyobrażamy sobie bez nich obiadu w polskim domu. Co zrobić jednak, kiedy coś zostanie?

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: