Importuj – dzięki tej funkcji możemy importować do programu filmy z urządzeń zewnętrznych (np. kamery cyfrowej lub aparatu). Po kliknięciu wybieramy z menu Importuj z … , a następnie klikamy na odpowiednie urządzenie i czekamy aż filmy zostaną zaimportowane.

Kiedy już do programu zostaną zaimportowane nasze filmy to można rozpocząć zabawę w stworzenie własnego filmu multimedialnego. W tym celu przechodzimy do galerii, zaznaczamy wybrane filmy i przeciągamy je do okna programu znajdującego się niżej na tzw. Oś czasu. Możemy tutaj dowolnie zmieniać kolejność wybranych wcześniej filmów poprzez przeciąganie myszką filmików w dowolną stronę. Jeśli chcemy zrobić efektowne przejście pomiędzy poszczególnymi scenami, to klikamy w ikonkę Pioruna, a następnie wybieramy jeden z typów przejść i przeciągamy je do wybranej sceny. Wybierając ikonkę T możemy również wprowadzić tekst do wybranych scen lub zaznaczyć, aby wyświetlał się przez określony czas trwania kilku scen. Klikając na osi czasu w przeciągnięty wcześniej tekst możemy go także edytować.

Na oś czasu można także nanosić rozmaite ścieżki z muzyką – podobnie jak w przypadku napisów i scen, wybieramy poprzez przeciągnięcie myszą czas, przez jaki ma trwać dany utwór (ikonka nutki).

Jeśli chcemy zobaczyć gotowy efekt, czyli połączenie kilku scen wraz z efektami specjalnymi i dźwiękiem, to klikamy w ikonkę płyty. Możemy tu jeszcze dodać menu (w przypadku nagrania całości na płytę DVD), a nawet rozdziały pomiędzy poszczególnymi scenami oraz tytuł filmu.

Na koniec klikamy w Tworzenie Filmu, następnie w nowym oknie możemy wybrać jeden z formatu zapisu naszego filmu (np. AVI lub DivX), a następnie kliknąć w WEB, jeśli chcemy wrzucić nasze dzieło bezpośrednio do Internetu (np. Youtube) lub na dysk naszego komputera. Na koniec klikamy Utwórz i możemy cieszyć się naszą pierwszą prezentacją multimedialną.

Uwaga!

Oczywiście program umożliwia bardziej rozbudowane opcje, ale po zastosowaniu się do powyższych porad powinniście już bez trudu odnaleźć się w poszczególnych mechanizmach programu Pinnacle Studio.

Jakie są największe zalety i wady Pinnacle Studio? Czekamy na Wasze opinie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDarmowa telewizja przez internet – za darmo, bez limitów
Następny artykułDotacje unijne na działalność gospodarczą w Internecie

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here