Programy Pinnacle Studio - krok po kroku

Pinnacle Studio – krok po kroku

-

Importuj – dzięki tej funkcji możemy importować do programu filmy z urządzeń zewnętrznych (np. kamery cyfrowej lub aparatu). Po kliknięciu wybieramy z menu Importuj z … , a następnie klikamy na odpowiednie urządzenie i czekamy aż filmy zostaną zaimportowane.

Kiedy już do programu zostaną zaimportowane nasze filmy to można rozpocząć zabawę w stworzenie własnego filmu multimedialnego. W tym celu przechodzimy do galerii, zaznaczamy wybrane filmy i przeciągamy je do okna programu znajdującego się niżej na tzw. Oś czasu. Możemy tutaj dowolnie zmieniać kolejność wybranych wcześniej filmów poprzez przeciąganie myszką filmików w dowolną stronę. Jeśli chcemy zrobić efektowne przejście pomiędzy poszczególnymi scenami, to klikamy w ikonkę Pioruna, a następnie wybieramy jeden z typów przejść i przeciągamy je do wybranej sceny. Wybierając ikonkę T możemy również wprowadzić tekst do wybranych scen lub zaznaczyć, aby wyświetlał się przez określony czas trwania kilku scen. Klikając na osi czasu w przeciągnięty wcześniej tekst możemy go także edytować.

Na oś czasu można także nanosić rozmaite ścieżki z muzyką – podobnie jak w przypadku napisów i scen, wybieramy poprzez przeciągnięcie myszą czas, przez jaki ma trwać dany utwór (ikonka nutki).

Jeśli chcemy zobaczyć gotowy efekt, czyli połączenie kilku scen wraz z efektami specjalnymi i dźwiękiem, to klikamy w ikonkę płyty. Możemy tu jeszcze dodać menu (w przypadku nagrania całości na płytę DVD), a nawet rozdziały pomiędzy poszczególnymi scenami oraz tytuł filmu.

Na koniec klikamy w Tworzenie Filmu, następnie w nowym oknie możemy wybrać jeden z formatu zapisu naszego filmu (np. AVI lub DivX), a następnie kliknąć w WEB, jeśli chcemy wrzucić nasze dzieło bezpośrednio do Internetu (np. Youtube) lub na dysk naszego komputera. Na koniec klikamy Utwórz i możemy cieszyć się naszą pierwszą prezentacją multimedialną.

Uwaga!

Oczywiście program umożliwia bardziej rozbudowane opcje, ale po zastosowaniu się do powyższych porad powinniście już bez trudu odnaleźć się w poszczególnych mechanizmach programu Pinnacle Studio.

Jakie są największe zalety i wady Pinnacle Studio? Czekamy na Wasze opinie!

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Gafy w towarzystwie – jak ich unikać?

Chęć zaimponowania innym, szczególnie, kiedy przebywamy w ważnym dla nas towarzystwie, na którym chcemy zrobić dobre wrażenie, nie jest niczym nienaturalnym i nienormalnym. Każdy z nas bowiem odczuwa potrzebę akceptacji i docenienia ze strony bliskich i ważnych osób. Jednak wielokrotnie starając się zwrócić na siebie uwagę, lub zabłysnąć przed innymi zdarza się nam popełnić gafę i narazić tym samym na śmieszność, zniesmaczenie lub w najlepszym wypadku na pobłażliwe uśmiechy ze strony ludzi.

Ekshibicjonizm – leczenie

Ekshibicjonizm jest rodzajem seksualnej parafilii, czyli zaburzenia preferencji seksualnych. W stanie tym jednostka przejawia szczególne upodobania seksualne – jest to demonstrowanie obcym osobom swoich narządów płciowych. Możliwa jest również inna aktywność seksualna, np. masturbacja przy osobach zupełnie się tego nie spodziewających. Najczęściej dotyczy to osób płci odmiennej.

Zobacz też

Jak przeliczyć brutto na netto?

Internet pełen jest stron poświęconych przeliczaniu wartości brutto na wartości netto. W zależności od tego, do czego chcemy odnieść ten przelicznik i w jaki sposób. W odniesieniu do zarobków często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jakie koszta ponosimy jako pracownicy i czym jest brutto i netto. Dzieje się tak bardzo często zwłaszcza wtedy, kiedy rozpoczynamy pierwszą pracę i nie orientujemy się jeszcze w zawiłościach systemowych.Jak przepiczyć brutto na netto samodzielnie?

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: