Jedną z metod jest wejście na stronę http://www.flashpaint.com/, a następnie wybór Paint z lewej strony ekranu. Automatycznie zostaniemy przeniesieni na nowy ekran pozwalający na rysowanie na niemal identycznych zasadach jak w Paincie. Możemy tu zmieniać kolory, malować tła, zaznaczać linie tworzące proste dwywymiarowe obiekty itp. Po prawej stronie w zakładce Document możemy odpowiednio zapisać nasze dzieło klikając w Save, odtworzyć ostatnio zapisany obraz (w przypadku jeśli np. nie został dokończony i chcemy do niego powrócić) klikając w Load, a także zapisać plik, by pochwalić się nim z innymi Internautami. W tym celu klikamy w Submit – możemy tutaj dodać krótki komentarz, podanie swojego nicku czy nadać nazwę swojemu dziełu. Następnie ponownie klikamy Submit i pojawia się gotowy link do naszej pracy, którego możemy np. podesłać znajomym.

Podobne możliwości mailowania umożliwia strona http://www.onemotion.com/flash/sketch-paint/. Na początek wybieramy rozdzielczość obrazu, barwy jakich chcemy używać czy rodzaj pędzla. Możliwości strony zbliżone są do opcji oferowanych przez Paint. Również i tutaj możemy dowolnie zapisywać swoje prace klikając w zakładkę File-> Save (plik zapisany będzie na dysk naszego komputera). Opcja Print pozwala ponadto na bezpośrednie wydrukowanie pracy. Przy pomocy ikonki lupy możemy ponadto powiększać wybrany fragment kartki, dzięki czemu możemy dodawać bardziej szczegółowe elementy do naszego dzieła. Z kolei ikonka dłoni umożliwia przesunięcie kartki w wybranym kierunku (należy przytrzymać lewym przyciskiem myszy kartkę, a następnie poruszyć myszą w odpowiednią stronę), dzięki czemu nasza praca nie musi być maksymalnie rozmiaru naszego ekranu.

Jak Wam idzie malowanie w Paincie? Podzielcie się z nami swoimi pracami i opiniami o programie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPozwolenie na użytkowanie konieczne – kiedy wymagane, jak można je uzyskać?
Następny artykułPrzepisy ppoż dla domów jednorodzinnych – czego zabraniają, na co zwrócić uwagę, kiedy poinformować PSP?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here