Programy Jak skutecznie zabezpieczyć komputer przed wirusami?

Jak skutecznie zabezpieczyć komputer przed wirusami?

-

Powody mogą być różne: brak sprawdzenia wiarygodności strony (np. programem WOT), aktualizacja niektórych programów (również przeglądarek czy programów antywirusowych, które w trakcie aktualizacji mogą przenieść ze sobą niepożądane pliki). Kolejną przyczyną jest brak regularnego skanowania poszczególnych obszarów dysków, co jest wymagane szczególnie wtedy, gdy często instalujemy nowe oprogramowanie.

Warto także zaopatrzyć się w sprawdzoną zaporę systemową. Ta, która znajduje się w Windowsie, niestety często przepuszcza różnego rodzaju zainfekowane pliki, dlatego warto zainstalować alternatywną zaporę o nazwie Comodo Firewall Pro, dostępną za darmo do pobrania pod adresem http://www.comodo.com/home/internet-security/firewall.php. Mimo że jej minusem jest dość duże obciążenie i wyskakujące nagminnie przypomnienia o ochronie, jest jedną z najlepszych darmowych zapor jakie można pobrać, dzięki czemu znacząco poprawimy bezpieczeństwo naszego komputera.

Kiedy już mamy solidną zaporę i program antywirusowy, warto także zaopatrzyć się w narzędzie, służące do zabezpieczenia prywatności naszych plików i dokumentów. Dzięki takiemu programowi znacznie zminimalizujemy niebezpieczeństwo, że nasze dane są monitorowane przez osoby niepowołane (które w ten sposób mogą także przesyłać nam wirusy bez naszej wiedzy). Najlepszym wyborem będzie Spybot – Search & Destroy, dostępny całkowicie za darmo do pobrania pod adresem http://www.safer-networking.org/pl/mirrors/index.html. Wystarczy uruchomić go średnio raz w tygodniu w celu przeskanowania wszystkich dokumentów i możemy mieć pewność, że problem z monitorowaniem plików przez osoby niepowołane zostanie zażegnany.

W jaki sposób Wy zabezpieczacie swój komputer przed wirusami? Czekamy na komentarze!

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak rozwiązać spółkę cywilną?

Rozwiązanie spółki cywilnej powoduje określone skutki prawne. Wspólny majątek wspólników, przestaje być związany współwłasnością łączną, zachodzi konieczność ściągnięcia wierzytelności, zapłacenia długów, zwrócenia wspólnikom wniesionych wkładów oraz podziału pozostałego majątku. Do rozwiązania spółki cywilnej może dojść w przypadku jednomyślnej uchwały wspólników, wystąpienia zdarzeń przewidzianych w umowie spółki, rozwiązania spółki przez sąd z ważnych powodów, a także wtedy, gdy pozostał w niej tylko jeden wspólnik.

Jak szukać pracy w Norwegii?

Skandynawia, a w szczególności Norwegia, kojarzy się z ogromnym dobrobytem i bardzo wysokim standardem życia związanym z zarobkami i opieka socjalną państwa. Jednakże jest to również kraj o dużej odmienności kulturowej i klimatycznej, a przede wszystkim językowej. Praca w Norwegii może być ogromną szansą ale i trudnym wyzwaniem.

Zobacz też

Obowiązki płatnika ZUS przy kontroli

Prowadząc działalność gospodarczą należy liczyć się możliwością wizyty inspektora z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W takiej sytuacji na kontrolowanym spoczywa szereg obowiązków, z których musi się wywiązać.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: