Powody mogą być różne: brak sprawdzenia wiarygodności strony (np. programem WOT), aktualizacja niektórych programów (również przeglądarek czy programów antywirusowych, które w trakcie aktualizacji mogą przenieść ze sobą niepożądane pliki). Kolejną przyczyną jest brak regularnego skanowania poszczególnych obszarów dysków, co jest wymagane szczególnie wtedy, gdy często instalujemy nowe oprogramowanie.

Warto także zaopatrzyć się w sprawdzoną zaporę systemową. Ta, która znajduje się w Windowsie, niestety często przepuszcza różnego rodzaju zainfekowane pliki, dlatego warto zainstalować alternatywną zaporę o nazwie Comodo Firewall Pro, dostępną za darmo do pobrania pod adresem http://www.comodo.com/home/internet-security/firewall.php. Mimo że jej minusem jest dość duże obciążenie i wyskakujące nagminnie przypomnienia o ochronie, jest jedną z najlepszych darmowych zapor jakie można pobrać, dzięki czemu znacząco poprawimy bezpieczeństwo naszego komputera.

Kiedy już mamy solidną zaporę i program antywirusowy, warto także zaopatrzyć się w narzędzie, służące do zabezpieczenia prywatności naszych plików i dokumentów. Dzięki takiemu programowi znacznie zminimalizujemy niebezpieczeństwo, że nasze dane są monitorowane przez osoby niepowołane (które w ten sposób mogą także przesyłać nam wirusy bez naszej wiedzy). Najlepszym wyborem będzie Spybot – Search & Destroy, dostępny całkowicie za darmo do pobrania pod adresem http://www.safer-networking.org/pl/mirrors/index.html. Wystarczy uruchomić go średnio raz w tygodniu w celu przeskanowania wszystkich dokumentów i możemy mieć pewność, że problem z monitorowaniem plików przez osoby niepowołane zostanie zażegnany.

W jaki sposób Wy zabezpieczacie swój komputer przed wirusami? Czekamy na komentarze!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzepisy ppoż dla domów jednorodzinnych – czego zabraniają, na co zwrócić uwagę, kiedy poinformować PSP?
Następny artykułJak zainstalować myszkę przewodową?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here