Komputer Jak zainstalować myszkę przewodową?

Jak zainstalować myszkę przewodową?

-

Przedstawiamy sposoby, które mogą pomóc w poprawnym zainstalowaniu myszki:


1. Sprawdzenie dokładnie połączenia poprzez dociśnięcie kabla do komputera;

2. W przypadku dołączonej do kompletu płyty, zainstalowanie stosownych sterowników na dysk (większość sterowników tego typu instaluje się automatycznie w trakcie pierwszego uruchamiania);

3. W przypadku braku sterowników dołączonych na płycie, należy samodzielnie zainstalować mysz wchodząc kolejno do Panel Sterowania -> Dodaj nowy sprzęt. Następnie wyszukujemy nie zainstalowany dotychczas sprzęt w sekcji Mysz/Kontrolery, który dopiero pojawił się na liście (poznajemy go po nazwie; czasem występuje jako Nieznane urządzenie), a następnie instalujemy manualnie;

4. Koniecznie należy odinstalować sterowniki z poprzedniej myszy poprzez Panel Sterowania ->Dodaj/Usuń Programy. Czasem może się zdarzyć tak, że przez poprzednie sterowniki nowa mysz nie działa poprawnie.

5. Może zdarzyć się sytuacja, że po podłączeniu myszy działa ona poprawnie, po czym po chwili przestaje działać (tuż po komunikacie Znaleziono Nowy Sprzęt). W tym celu przechodzimy odpowiednio do Manager Urzadzeń -> Urządzenia interfejsu HID. Klikamy Aktualizuj Sterownik. Należy przy tym wejść do trybu Zaawansowanego, a następnie z menu wybrać Mysz zgodna z HID.

6. W sytuacji gdy sterowniki dołączane były na płycie, a mimo to żadna z powyższych metod nie działa, należy wejść bezpośrednio na stronę producenta. Praktycznie każda firma produkująca myszy, posiada na swojej stronie firmowej najnowsze aktualizacje do sterowników. Należy je pobrać i zainstalować, aby mysz w końcu mogła funkcjonować prawidłowo.

Czy mieliście problemy z instalacją myszki przewodowej? Podzielcie się z nami swoimi problemami!

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Diuretyki – działanie

Diuretyki to leki moczopędne. Dzięki temu, że przyspieszają diurezę, czyli wydzielanie moczu, stosuje się je w terapiach niewydolności krążenia i wielu innych chorób. Jest to głęboko uzasadnione fizjologią organizmu. Można powiedzieć, że diuretyki poprzez oddziaływanie na pracę nefronu (podstawową jednostkę nerek) wpływają na funkcjonowanie szeregu układów w ustroju.

Jak się przyznać żonie do zdrady?

Jeżeli jesteś mężem, który zdradził żonę, z pewnością zmagasz się z dylematem, czy i w jaki sposób jej o tym powiedzieć. Przyznanie się do zdrady wymaga naprawdę wiele odwagi. Zanim więc szczerze porozmawiasz z żoną, powinieneś się do tego odpowiednio przygotować. Jak zatem przyznać się do zdrady?

Zobacz też

Prawo unijne a prawo polskie

Polaków de facto obowiązują trzy rodzaje aktów prawnych, patrząc ze względu na miejsce ich tworzenia. Pierwszym jest prawo unijne, drugim prawo powszechne stosowane na terenie Rzeczypospolitej, a trzecim prawo miejscowe. Każde z nich tworzą inne osoby, ale ich decyzje mogą dotyczyć każdego z nas.

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: