Komputer Jak zainstalować myszkę przewodową?

Jak zainstalować myszkę przewodową?

-

Przedstawiamy sposoby, które mogą pomóc w poprawnym zainstalowaniu myszki:


1. Sprawdzenie dokładnie połączenia poprzez dociśnięcie kabla do komputera;

2. W przypadku dołączonej do kompletu płyty, zainstalowanie stosownych sterowników na dysk (większość sterowników tego typu instaluje się automatycznie w trakcie pierwszego uruchamiania);

3. W przypadku braku sterowników dołączonych na płycie, należy samodzielnie zainstalować mysz wchodząc kolejno do Panel Sterowania -> Dodaj nowy sprzęt. Następnie wyszukujemy nie zainstalowany dotychczas sprzęt w sekcji Mysz/Kontrolery, który dopiero pojawił się na liście (poznajemy go po nazwie; czasem występuje jako Nieznane urządzenie), a następnie instalujemy manualnie;

4. Koniecznie należy odinstalować sterowniki z poprzedniej myszy poprzez Panel Sterowania ->Dodaj/Usuń Programy. Czasem może się zdarzyć tak, że przez poprzednie sterowniki nowa mysz nie działa poprawnie.

5. Może zdarzyć się sytuacja, że po podłączeniu myszy działa ona poprawnie, po czym po chwili przestaje działać (tuż po komunikacie Znaleziono Nowy Sprzęt). W tym celu przechodzimy odpowiednio do Manager Urzadzeń -> Urządzenia interfejsu HID. Klikamy Aktualizuj Sterownik. Należy przy tym wejść do trybu Zaawansowanego, a następnie z menu wybrać Mysz zgodna z HID.

6. W sytuacji gdy sterowniki dołączane były na płycie, a mimo to żadna z powyższych metod nie działa, należy wejść bezpośrednio na stronę producenta. Praktycznie każda firma produkująca myszy, posiada na swojej stronie firmowej najnowsze aktualizacje do sterowników. Należy je pobrać i zainstalować, aby mysz w końcu mogła funkcjonować prawidłowo.

Czy mieliście problemy z instalacją myszki przewodowej? Podzielcie się z nami swoimi problemami!

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak przygotować dziecko na pobyt w szpitalu

Choroba dziecka, a tym bardziej konieczność jego pobytu w szpitalu, jest trudnym doświadczeniem zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziny. Większość szpitali umożliwia całodobową obecność rodzica przy dziecku, choć warunki pozostają wiele do życzenia. Zawsze trzeba jednak odpowiednio szkraba przygotować, czeka go bowiem nowa sytuacja i wyjaśniania są niezbędne.

Upominki biznesowe – co wypada wręczyć?

Wręczanie i otrzymywanie upominków jest zawsze miłym uczuciem. Trzeba jednak wiedzieć, co ofiarować, aby nie wpędzić w zakłopotanie drugiej osoby. Szczególnie w kontaktach biznesowych dobór odpowiedniego prezentu jest bardzo istotny.

Zobacz też

Jakie kobiece fryzury podobają się facetom?

Kobiety potrafią przeznaczyć ogromne sumy pieniędzy na to, by sprawić, że ich włosy będą wyglądać bardzo atrakcyjnie, co wpłynie pozytywnie na poczucie pewności siebie, poziom zdecydowania oraz pociągający wygląd. Fryzura często ma na celu przyciągnięcie uwagi, zaintrygowanie lub po prostu ma poprawić nasz wygląd. Jakie włosy lubią mężczyźni najbardziej?

Konsultant telefoniczny – łatwa i przyjemna praca?

Znalezienie pracy konsultanta telefonicznego nie jest trudne, nawet jeśli jesteś początkującym i nie masz doświadczenia. Możesz zaoferować elastyczne godziny...

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest...

Może Cię zainteresuje: