Programy Jak dodać tekst do zdjęcia w IrfanView?

Jak dodać tekst do zdjęcia w IrfanView?

-

Przy pomocy programu IrfanView dostępnego pod adresem http://www.irfanview.pl/irfanview/pobierz, możemy błyskawicznie dodawać teksty, podpisy lub znaki wodne na dowolne zdjęcie. Cała operacja trwa błyskawicznie.

Wystarczy w kolejności:

 • Krok pierwszy

  Otworzyć program i wybrać dowolne zdjęcie.
 • Krok drugi

  Lewym przyciskiem myszy zaznaczyć obszar na którym ma być wyświetlony tekst (uwaga: nie można być w trybie pełnoekranowym w trakcie tej czynności).
 • Krok trzeci

  Teraz gdy mamy zaznaczoną część zdjęcia wciskamy kombinacje klawiszy Ctrl + T
 • Krok czwarty

  W nowym oknie wpisujemy dowolny tekst, zaś poniżej możemy zmienić kolor i rozmiar czcionki, a także wybrać z której strony zdjęcia ma pojawić się tekst
 • Krok piąty

  Następnie klikamy w OK i jeśli chcemy to zapisujemy zdjęcie wciskając jednocześnie Ctrl + S
 • Krok szósty

  Jeśli chcemy nałożyć tekst na większą ilość zdjęć przechodzimy kolejno do: Plik -> Przetwarzanie wsadowe -> Opcje zaawansowane -> Nakładaj tekst
 • Czy mieliście problemy z dodaniem tekstu do zdjęcia? Piszcie do nas!

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Nowoczesne metody zarządzania firmą

W obecnych czasach sprzedaż z odroczeniem zapłaty faktury jest koniecznością. Posiadając większe przedsiębiorstwo, zwłaszcza produkcyjne, będziemy mieli do czynienia praktycznie wyłącznie z klientami żądającymi tej formy zapłaty. Od nas zależny ustalenie współpracy z poszczególnymi odbiorcami oraz terminy płatności jakie dla nich wprowadzimy. Czasem będzie to siedem dni, czasem jeśli dostatecznie dobrze nam się współpracuje, trzy miesiące i więcej. Nie jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorcy, ponieważ niejako zamrożone są zyski, które w tym czasie mogłyby przydać się na pokrycie jednego z naszych zobowiązań.

Jak zabić Sima w The Sims 3?

W The Sims 3 możemy zabić swojego Sima na kilka brutalnych sposobów:

Zobacz też

Porażenie nerwu twarzowego – przyczyny, objawy

U człowieka występuje dwanaście par nerwów czaszkowych. Każdy z nich jest numerowany, a ponadto ma swoją własną nazwę. Nerw twarzowy jest jednym z nerwów czaszkowych, bardzo często używa się także określenia nerw VII.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: