Jeśli chodzi o markę to zdecydowany prym obecnie na rynku wiodą tacy producenci jak Creative, Logitech i Genius. Nie ma jednej najlepszej marki, dlatego trzeba wziąć także pod uwagę inne czynniki.

Jeśli w naszym komputerze używamy głośników sporadycznie to wystarczą nam standardowe głośniki 2.0, w skład których wchodzą dwie kolumny. Ich jakość jednak nie jest najlepsza (choć cena jest zdecydowanie najniższa), dlatego jeśli wiemy, że będziemy korzystać z nich regularnie w trakcie oglądania filmów lub grania, to warto zaopatrzyć się minimum w głośniki 2.1. Jakość dźwięku jest w tym przypadku znacznie lepsza, dzięki oddzielnym basom, co znacząco wpływa na lepsze efekty dźwiękowe w trakcie grania. Ich cena kształtuje się od 150 zł – zarówno Logitech, Creative, jak i Genius mają w swojej ofercie produkty o zbliżonej jakości w tym przedziale cenowym.

Chcąc zrobić z naszego komputera prawdziwe centrum rozrywki warto zainwestować trochę więcej pieniędzy w głośniki 5.1, składające się z 5 głośników i subwoofer’a, które charakteryzują się przestrzennym dźwiękiem dającym najlepsze rezultaty w przypadku oglądania filmów i grania w najnowsze produkcje. Generalnie w tej kategorii można podzielić głośniki ze względu na dobry dźwięk przestrzenny, dobrą jakość wykonania głośników, dobrą jakością brzmienia, a także najdroższe z nich, charakteryzujące się bardzo dobrą jakością wszystkich trzech wymienionych składowych. Warto przed dokonaniem zakupu sprawdzić poszczególne parametry, choćby w sklepie lub przeglądając testy poszczególnych modeli, gdyż w tym aspekcie nie ma złotego środka.

Istnieją także głośniki 7.1, które jeszcze bardziej potęgują doznania przestrzennego dźwięku, jednak wymagane jest, aby dwie kolumny umieścić za naszymi plecami, co nie zawsze jest możliwe np. z powodu ograniczonego miejsca w pomieszczeniu. Jeśli jednak nie ma z tym problemu, a chcemy zainwestować większą gotówkę, to będzie to zdecydowanie najlepszy wybór spośród obecnych głośników komputerowych na rynku.

Z jakich głośników korzystacie i dlaczego wybraliście akurat te? Czekamy na Wasze opinie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWarunki kredytu technologicznego
Następny artykułJak dodać tekst do zdjęcia w IrfanView?

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here