W Internecie istnieje kilka sposobów na to, by zapisać stronę w formacie PDF.

Jeden z nich to program web2pdfconvert, który można pobrać ze strony: http://www.web2pdfconvert.com/.

Web2pdf to konwerter, który pozwala na zapisanie treści strony w formacie PDF. Ponadto, możliwe jest podzielenie się taką stroną, jej wydrukowanie lub archiwizacja. Warto nadmienić, że program ten jest darmowy i bardzo prosty w użyciu.

Aby zapisać stronę internetową w PDF-ie, należy wejść na stronę konwertera i następnie wpisać adres strony. Po chwili otrzymamy gotowego PDF-a.

PDF

Klikając na przycisk „Options” otrzymamy możliwość sformatowania PDF-a. Możliwe jest na przykład dodanie hasła do pliku czy określenie jakości tworzonego PDFa.

Innym rozwiązaniem z którego można skorzystać jest strona http://www.pdfdownload.org/, w której konwertowanie do PDF-a odbywa się za pomocą dodatków do przeglądarek. Po zainstalowaniu dodatku mamy możliwość konwertowania strony do formatu PDF.

PDF

Po zainstalowaniu na pasku przeglądarki pojawi się ikonka programu. Możliwe będzie zapisanie w PDF-ie każdej odwiedzonej strony.

Mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKtóre programy można wyłączyć z autostartu?
Następny artykułAkcelerator pobierania plików – co to, jak działa?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here