1. Wstępnie oczyść powierzchnię.

Przetrzyj but specjalną ściereczką lub gąbką do nubuku. Jeśli będziesz robić to regularnie, unikniesz wytarć na powierzchni skóry, czyli lśniących łatek na matowym, nubukowym tle. Jeśli musisz czyścić z większą siłą, owiń szmatkę wokół małej gąbki. Podnieś meszek za pomocą specjalnej szczoteczki do nubuku.

2. Duże plamy na nubuku.

Musisz zastosować do nich specjalny odplamiacz do nubuku, dostępny w sklepach obuwniczych i drogeriach. Spryskaj powierzchnię plamy odplamiaczem, a następnie wytrzyj dokładnie buty ściereczką do nubuku. Po tym, jak plama będzie już usunięta, a powierzchnia skóry sucha, wyszczotkuj powierzchnię butów szczoteczką do nubuku, by uniknąć nieestetycznych przetarć.

3. Tłuste plamy na kołnierzach, mankietach czy cholewkach butów.

Takie plamy trzeba usuwać za pomocą odtłuszczacza do skóry, najlepiej wraz ze środkiem do czyszczenia skóry. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skórzaną odzież oddaj do pralni. Po zastosowaniu tych środków zgodnie z zaleceniami producenta wyszczotkuj skórę, aby zregenerować meszek na jej powierzchni. Jeśli to nie pomoże, możesz przetrzeć powierzchnię najdrobniejszym papierem ściernym. Podobnie postępuj z plamami z oleju i innych tłuszczów. Przed zastosowaniem środków odplamiających odciśnij w papierowy ręcznik jak najwięcej tłuszczu.

4. Zedrzyj plamę.

Wyjątkowo trudne plamy na nubuku możesz usunąć drobnym papierem ściernym lub kąpielowym pumeksem. Postępuj jednak z umiarem, aby nie zniszczyć powierzchni skóry.

A czy Ty znasz inne sposoby na dbanie o buty z nubuku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here