1. Wstępne oczyszczanie.

Sztywną szczotka usuń z powierzchni butów zaschnięte błoto i inne zabrudzenia. Skórę licową możesz szczotkować tak długo, aż zanieczyszczenia odpadną. Resztki usuń szmatką (jeśli sucha nie da rady, użyj wilgotnej, jednak przed następnym krokiem dokładnie osusz powierzchnie obuwia).

2. Środki do czyszczenia obuwia.

Jeśli na butach znajdują się trudne do oczyszczenia plamy, możesz użyć specjalnego środka przeznaczonego do czyszczenia skóry, to znaczy mydła do siodeł. Na opakowaniu znajdziesz szczegółowe instrukcje jego zastosowania, jednak główna zasada jest prosta – na wilgotna ściereczkę należy nabrać nieco czyściwa i takim tamponikiem wyszorować powierzchnię buta.

W przypadku skóry niebarwionej najlepiej umyj cały but, aby uniknąć ewentualnych przebarwień. Następnie wytrzyj buty do sucha czystą ściereczką. Pozwól butom całkowicie wyschnąć, najlepiej na wolnym powietrzu, nie na słońcu i z dala od bezpośrednich źródeł ciepła.

3. Zabezpiecz.

Zapastuj buty, wypoleruj je i zostaw na jedną dobę poza szafą czy pudełkiem, by pasta wchłonęła się prawidłowo i wyschła.

A jak Ty dbasz o swoje skórzane obuwie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here