Istnieje wiele metod odstraszania gołębi, jedne są bardziej humanitarne inne mniej. Jednak, jeżeli nie uda nam się odstraszać ptaków, a wręcz przeciwnie, ich obecność zatruwa nam życie i zaśmieca balkon, jedyne co pozostaje to uzbroić się w odpowiedni sprzęt i systematycznie sprzątać ich odchody.

Główne narzędzia, jakie będą nam niezbędne do pracy, to:
– gumowe rękawiczki ochronne,
– szpachelka lub ostry nożyk,
– miska z ciepłą wodą,
– proszek do prania,
– domestos,
– gąbka,
– sucha ściereczka,
– zmiotka.

Uwaga!

Jednym ze znanych domowych sposobów jest również potraktowanie takich plan sokiem z cytryny lub octem. Sok z cytryny wypróbowałam i działa doskonale.

  • Krok pierwszy

    Zawsze zaczynamy od zeskrobania suchych odchodów. Świeże najlepiej pozostawić, na kilka godzin. Usuwanie świeżych odchodów, równa się rozmazaniu ich, a w konsekwencji dłuższą i zdecydowanie mniej przyjemną pracę. Za pomocą szpachelki lub ostrego noża (możemy również posłużyć się tekturką), zeskrobujemy zabrudzenia.

  • Krok drugi

    Następnie za pomocą ciepłej wody z dodatkiem proszku do prania, gąbką lub mokrą szmatką myjemy powierzchnię, gdzie znajdowały się odchody. Zamiast gąbki, idealnie nada się stara. niepotrzebna szczoteczka do zębów. Czasami zdarza się tak, że na miejscu usuniętych przez nas odchodów pozostają plamy, wówczas należy je potraktować przez kilka minut domestosem (lub mleczkiem czyszczącym), zetrzeć mokrą gąbką a potem jeszcze raz suchą i gotowe!

  • Krok trzeci

    Jeżeli nie mamy zamocowanych siatek na balkonie lub innych barier chroniących nas przed tymi ptakami, pamiętajmy, aby nie zostawiać na balkonie jedzenia </strongnp. chleba, który często wystawia się na zewnątrz, żeby szybciej wysechł czy też worków ze śmieciami. Gołębie od razu przyfruwają do takich skarbów.

  • Jak długo gołębie przylatują na Wasz balkon? Jak sobie z nimi radzicie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zlikwidować hałas w ogrodzie?
Następny artykułJak ulepszyć glebę piaszczystą?

Barbara Machalska – absolwentka Sztuki Ogrodowej na Wydziale Ogrodniczym Akademii Rolniczej. Doświadczona projektantka zieleni. Pielegnacja i projektowanie ogrodów to nie tylko jej praca, ale wielka pasja. Wzbogaca nasz serwis nie tylko w cenne porady, lecz również w autorskie zdjęcia – najlepszy dowód swoich umiejętności.

 

Nasz specjalista o sobie:

Ogrodami pasjonuję się od kiedy pamiętam. Od dziecka kochałam przebywać na łonie natury, przyglądać się kwiatom i pomagać rodzicom w pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie.

Już podczas studiów zdobywałam praktykę, współpracując z różnymi biurami projektowymi oraz przedsiębiorstwami ogrodniczymi. Zaczynałam od zwykłych prac pielęgnacyjnych na projektach zieleni akademickich kończąc. Prowadziłam liczne wystawy kwiatowe, podczas których prezentowałam te znane, jak również nowowyhodowane gatunki oraz udzielałam praktycznych porad dotyczących ich pielęgnacji. Po 4 latach pracy w zawodzie projektanta ogrodów, mogę pochwalić się bogatym portfolio ogrodów przydomowych, a także zieleni osiedlowej czy aranżacji roślin domowych.

W prace, które wykonuję wkładam niezwykle dużo pasji oraz zaangażowania, staram się, aby każdy mój projekt był niczym dzieło sztuki. Jednym z najbardziej fascynujących aspektów pracy w ogrodnictwie jest fakt, iż każdy ogród jest inny i każdy jest odbiciem duszy jego właściciela, podobnie jak wystrój wnętrz.

Bardzo się cieszę, że mogę teraz podzielić się z Państwem swoją wiedzą tak teoretyczną, jak i praktyczną.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here