Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z jagód?

Jak usunąć plamy z jagód?

-

Plamy z jagód są wyjątkowo trudne do usunięcia. Poniżej przedstawię różne sposoby na usuwanie takiego rodzaju plam.

1. W walce z tymi plamami najlepiej sobie radzi ocet. Plamę trzeba najpierw namoczyć na kilka godzin (minimum jedną godzinę) w roztworze octowym, a następnie wyprać. Można także czyścić wacikiem nasączonym octem, a następnie zeprać.

2. Jeżeli zdarzyło nam się poplamić np. lniane spodnie, to musimy je moczyć w kwaśnym mleku przez minimum pół godziny.

3. Jeżeli poplamiliśmy jakieś wełniane ubranie, to z plamami poradzimy sobie poprzez nacieranie ich sokiem z cytryny.

4. Na plamy powstałe na jedwabiu stosujemy spirytus. Na koniec płuczemy ubranie w ciepłej wodzie.

5. Na plamy z jagód działa bardzo dobrze ciepłe mleko, połączone ze spłukiwaniem ciepłą wodą.

6. Na plamy podziała także roztwór wody i kwasku cytrynowego lub amoniaku.

7. Można także zastosować następującą metodę: najpierw zwilżamy plamę surowym mlekiem, suszymy, a następnie przemywamy mieszaniną boraksu (1 łyżka), amoniaku (2 łyżki) oraz wody (około pół szklanki). Po zastosowaniu tej mieszanki plamę należy spłukiwać wodą mydlaną, a potem czystą.

8. Stare plamy są bardzo trudne do usunięcia. Możemy spróbować się ich pozbyć poprzez wystawienie plam na słońce.

9. Plamy na rękach z kolei usuwa się najszybciej sokiem wyciśniętym z cytryny.

Przy praniu zawsze należy przestrzegać wskazówek, które znajdują się na wszywkach. W końcu podwójnie szkoda byłoby zniszczyć ubranie, z którego już udało nam się wywabić plamę 😉

Znacie inne sprawdzone sposoby na plamy po jagodowych pysznościach?

Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wymienić przewody hamulcowe w motocyklu?

Wymiana przewodów hamulcowych w motocyklach powinna następować regularnie co 5-6 lat, ponieważ z upływem czasu tradycyjne gumowe przewody tracą swoje właściwości obniżając efektywność hamulców. Po takim czasie przewody mogą „puchnąć” podczas gwałtownego hamowania, obniżając ciśnienie w układzie przez co zmniejszają nacisk klocków na tarcze hamulcowe.

Etykieta taneczna – jak zachować się na parkiecie?

W tańcu, tak jak podczas całej imprezy, obowiązują zasady dobrego wychowania. Gdy mężczyzna prosi panią do tańca, zobowiązany jest okazać jej szacunek. To on prowadzi taniec, ale towarzyszy mu w tańcu druga osoba.

Zobacz też

Jak zwiększyć masę mięśniową?

Trening na masę to trening, który ma na celu zwiększenie objętości masy mięśniowej całego ciała. Jednak trening to nie wszystko, aby uzyskać widoczne efekty, oprócz ćwiczeń należy zadbać również o dietę na masę oraz zażywać odpowiednie suplementy.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: