Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z soku wiśni lub czereśni?

Jak usunąć plamy z soku wiśni lub czereśni?

-

1. Plamy lekkie.

Odsącz sok z tkaniny za pomocą papierowego ręcznika lub czystej, wilgotnej szmatki. Na plamę wyciśnij sok z cytryny (lub nalej nieco octu) i zostaw na parę minut, po czym wypłucz i wysusz materiał na słońcu. Kwas powinien rozłożyć barwnik, zaś słońce ma silne działanie wybielające. Cytryna powinna pomóc w przypadku plam z wiśni na rękach.

2. Plamy uporczywe.

W misce zmieszaj 1 litr ciepłej wody z 1 łyżką stołową octu i pół łyżeczki bezbarwnego płynu do naczyń (kolorowy mógłby zabarwić materiał), a następnie namocz w tym zaplamioną tkaninę na kwadrans do pół godziny. Po tym czasie lekko przepłucz i wypierz zgodnie z zaleceniami na metce. Taki płyn możesz również przechowywać w spryskiwaczu jako podreczny i natychmiastowy odplamiacz.

A czy Ty masz jeszcze inny sposób na pozbycie się plam z wiśni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Bootowanie – co to jest?

Bootowanie, najprościej mówiąc, oznacza ładowanie się systemu. W momencie, gdy nasz komputer zostaje włączony, to ładowany jest Master Boot Record, który określa gdzie na dysku jest system operacyjny, który ma zostać uruchomiony. Ponadto Master Boot Record informuje, w jaki sposób go włączyć. Tak wygląda każdorazowy start systemu.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Małe mieszkanie, czyli problem jak na niewielkiej powierzchni zmieścić wszystkie niezbędne funkcje, a przy tym nie zagracić zbytnio wnętrza.

Zobacz też

Bliny – przepis

Bliny są znaną i popularną potrawą, od razu kojarzącą się z Rosją. I słusznie - to właśnie stamtąd pochodzą te rumiane, pachnące placki. Mają one bogatą historię i tradycję. Zwłaszcza w okresie ostatków są często przyrządzanym przysmakiem. Korzenie tej potrawy sięgają czasów pogańskich i do dzisiaj tradycja każde podawać je matkom po porodzie, na wzmocnienie nadwątlonych sił, ale i na szczęście. Blinami wspiera się również ubogich i potrzebujących.

Wiosenny luz, czyli bluzy na wiosnę

Bluza dresowa to, po dżinsach i t-shircie, najbardziej wszechstronny ubiór. Jej sportowy charakter nie przeszkadza zestawiać ją w zupełnie niesportowych...

Uwielbiane przez dzieci maskotki ze Świnką Peppą

Świnka Peppa jest jedną z ulubionych bohaterek kreskówek dla dzieci w Polsce. Wiele z nich codziennie towarzyszy uroczej śwince...

Może Cię zainteresuje: