Obecnie mrówki są prawdziwa plagą mieszkańców bloków, szczególnie kiedy włączone jest centralne ogrzewanie. Przenoszą się one z piętra na piętro, wykorzystując niestaranne wykończenia budynków. Są w stanie zagnieździć się wszędzie – w ścianach, listwach, szparach, a walka z nimi jest trudna i może ciągnąć się miesiącami.

Jak się ich pozbyć?
1. Najważniejsze jest, aby utrzymywać mieszkanie czystości, głównie kuchnię. Nie można w niej pozostawiać nawet najmniejszych resztek jedzenia na stołach lub blatach szafek.
2. Żywność powinniśmy przechowywać w lodówce.
3. Posmarowanie newralgicznych miejsc wazeliną uniemożliwi przemieszczanie się mrówek.
4. Bardzo starannie należy zalepić gipsem szpary przy futrynach okien i drzwi balkonowych oraz w miejscu styku stropu z podłogą. Dopiero gdy uszczelnimy mieszkanie możemy wyłożyć je preparatami jak:
– płytka „Globo”
– „ABC”
– „Alfasep SC”
5. Wszelkiego rodzaju trutki wykładajmy w ścieżkach, którymi poruszają się mrówki, uważając jednocześnie, aby nie dostały się one w ręce dzieci lub żeby nie zjadły ich nasze zwierzęta domowe.
6. Z domowych sposobów na mrówki poleca się posmarowanie sokiem z cytryny miejsc gdzie chodzą one najczęściej. Ponadto skórki z cytryny możemy włożyć w szpary, gdzie przebywają szkodniki.
7. Innym sposobem, do samodzielnego zastosowania jest wymieszanie gotowanego żółtka z boraksem. Tak przygotowaną trutkę należy wykładać przez 3 dni.

Mieliście kiedyś mrówki w domu? Jak sobie z nimi poradziliście?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGadu-Gadu – jak sprawdzić czy ktoś ma mnie na liście kontaktów?
Następny artykułJak zaplanować przygotowania panny młodej do ślubu?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here