Rośliny Rzeżucha – sadzenie, uprawa, pielęgnacja

Rzeżucha – sadzenie, uprawa, pielęgnacja

-

Jak siejemy rzeżuchę?

 • Krok pierwszy

  Po pierwsze zakupmy jedno opakowanie rzeżuchy.

 • Krok drugi

  Następnie wybierzmy odpowiednie naczynie, w którym ją zasiejemy. Jeżeli założyliśmy sobie, że rzeżucha będzie zdobić nasz świąteczny stół, może to być skorupka jajka, ozdobny półmisek lub salaterka.

 • Krok trzeci

  Naczynie wykładamy zwilżoną watą, gazą lub ligniną.

 • Krok czwarty

  Na takim podłożu dokładnie wysiewamy nasiona i zraszamy wodą.

 • Krok piąty

  Codziennie, od dnia kiedy posialiśmy rzeżuchę, musimy ją podlewać. Najlepiej jeżeli będziemy to robić za pomocą zraszacza.

 • Krok szósty

  Rzeżucha powinna być pozostawiona w miejscu ciepłym i suchym.

 • Dlaczego rzeżucha?

  Rzeżucha to nie tylko mały zielony dywan na naszym stole. Ma ona doskonały smak, a co więcej posiada również duże właściwości lecznicze.

  Przede wszystkim jest bogatym źródłem witamin: C, PP, B1, B2, jodu czy też magnezu. Te zielone kiełki, które możemy wyhodować we własnej kuchni, dodawane do potraw przyspieszają trawienie, wspomagają pracę trzustki, a niejadkowi pobudzą apetyt. Ma ona również działanie moczopędne i dezynfekujące, poprawia jakość cery oraz wzmacnia włosy i paznokcie.

  Jakie zioła macie w swoim domu? Do czego je dodajecie?

Barbara Machalska

Barbara Machalska – absolwentka Sztuki Ogrodowej na Wydziale Ogrodniczym Akademii Rolniczej. Doświadczona projektantka zieleni. Pielegnacja i projektowanie ogrodów to nie tylko jej praca, ale wielka pasja. Wzbogaca nasz serwis nie tylko w cenne porady, lecz również w autorskie zdjęcia – najlepszy dowód swoich umiejętności.

 

Nasz specjalista o sobie:

Ogrodami pasjonuję się od kiedy pamiętam. Od dziecka kochałam przebywać na łonie natury, przyglądać się kwiatom i pomagać rodzicom w pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie.

Już podczas studiów zdobywałam praktykę, współpracując z różnymi biurami projektowymi oraz przedsiębiorstwami ogrodniczymi. Zaczynałam od zwykłych prac pielęgnacyjnych na projektach zieleni akademickich kończąc. Prowadziłam liczne wystawy kwiatowe, podczas których prezentowałam te znane, jak również nowowyhodowane gatunki oraz udzielałam praktycznych porad dotyczących ich pielęgnacji. Po 4 latach pracy w zawodzie projektanta ogrodów, mogę pochwalić się bogatym portfolio ogrodów przydomowych, a także zieleni osiedlowej czy aranżacji roślin domowych.

W prace, które wykonuję wkładam niezwykle dużo pasji oraz zaangażowania, staram się, aby każdy mój projekt był niczym dzieło sztuki. Jednym z najbardziej fascynujących aspektów pracy w ogrodnictwie jest fakt, iż każdy ogród jest inny i każdy jest odbiciem duszy jego właściciela, podobnie jak wystrój wnętrz.

Bardzo się cieszę, że mogę teraz podzielić się z Państwem swoją wiedzą tak teoretyczną, jak i praktyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kto może być uposażonym w OFE?

Uposażony w OFE, inaczej nazywany też beneficjentem, to osoba mająca prawo do środków zgromadzonych na rachunku członka funduszu w razie jego śmierci.

Dna moczanowa – leczenie

Jak w przypadku każdej choroby, aby ją skutecznie leczyć należy znać ją i prawidłowo rozpoznać. Gdy mowa o dnie moczanowej charakterystyczne są napady, które zwykle pojawiają się na początku choroby.

Zobacz też

Leczenie za granicą – EKUZ, bez EKUZ

Urlop to czas relaksu i odpoczynku, jednak zdarzają się sytuacje, gdy podczas zagranicznych wojaży zachorujemy i wymagamy opieki lekarskiej. Czasem podczas pobytu w odległym kraju wolimy kurować się na własną rękę, lub nawet wrócić do kraju w obawie przed wysokimi kosztami wizyty u lekarza lub ewentualnej hospitalizacji. Trzeba jednak wiedzieć, że każda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia ma prawo do medycznej opieki podczas zagranicznej podróży i w razie jakiegokolwiek wypadku czy choroby warto jest z tej możliwości skorzystać.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: