Na początku wszystkie osoby biorące udział w grze obstawiają zakłady albo na grającego albo na rozdającego (bank, pracownika kasyna). Można również postawić na remis. Gracz może być również rozdającym. Rozdającego można wybierać spośród graczy (może być to funkcja zmienna). Baccarat posiada różne odmiany, jedną z nich jest chemin de fer. W baccarata zazwyczaj gra się w kasynie w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu, a stawki minimalne w tej grze są wyższe niż w innych grach kasynowych.

W momencie, gdy zakłady kończą się, osoba rozdająca przydziela po dwie karty dla gracza oraz dla banku. Wygrywa strona, który z sumy tych dwóch kart uzyskuje najwięcej punktów z zastrzeżeniem, że jeśli suma ta wynosi powyżej dziesięciu, odejmuje się dziesięć punktów. Dla przykładu: gdy gracz posiada karty o wartości dziewięć i cztery, suma tych kart to trzynaście, odejmuje się dziesięć. Ostateczny wynik gracza to trzy. Zakres uzyskanych punktów waha się więc w każdym przypadku w skali od zera do dziewięciu. Gracz, który uzyskuje z dwóch kart wartość osiem lub dziewięć, posiada tzw układ naturalny i do niego automatycznie należy zwycięstwo.

W określonych sytuacjach gracz lub rozdający (bank) dobiera trzecią kartę (lub też każdej ze stron). Jeśli suma kart gracza to pięć i mniej, gracz ma obowiązek dobrać kartę. W przypadku, gdy suma ta jest większa od pięciu gracz stoi (nie pobiera karty). Jeśli natomiast gracz stoi, rozdając powinien dobrać kratę, gdy suma jego kart to pięć lub mniej. Gdy gracz dobiera kartę, szczegółowe zasady gry wskazują w każdej konkretnej sytuacji czy rozdający dobiera kartę czy też nie.

Ostatni etap to porównanie sumy uzyskanych ostatecznie kart i wypłaceni wygranej tym, którzy prawidłowo obstawili wynik. Gracz, który postawił na wygraną kasyna, otrzymuje wypłatę w stosunku 19 do 20 (czyli jeden do jednego minus pięć procent – prowizja dla kasyna). Gracz stawiający na wygraną gracza otrzymuje wypłatę w stosunku jeden do jeden, a gracz obstawiający remis – osiem do jednego.

Jakie są Wasze ulubione gry karciane? W co, kiedy i z kim najczęściej gracie? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSernik kawowy – przepis
Następny artykułCo warto zobaczyć w Warszawie?

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here