Rodzinne gry planszowe

Po lecie pełnym ciekawych atrakcji, wyjazdów i szalonych przygód, przyszła jesień – przez niektórych określana jako smutny i ponury okres. Na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Pogoda nie zachęca do zabawy na dworze. Maluchy większość dnia spędzają w domach. Jednak czy to oznacza, że dzieci są skazane na nudę? Oczywiście, że nie! Przedstawiamy nasze propozycje na to, jak miło spędzić czas ze swoimi pociechami.

Razem w kuchni

Naszym pierwszym pomysłem jest zabawa w mistrzów cukiernictwa! We wspólne pieczenie warto zaangażować całą rodzinę – mamę, tatę i dzieciaki. A co upichcić? Co tylko przyjdzie Wam do głowy! Może być to jakiś popisowy przepis mamy czy taty lub coś kompletnie nowego, czego nigdy wcześniej nie robiliście. Babeczki z owocowym kremem i kolorową posypką, ciastka z lukrowymi wzorkami, nadziewane bułeczki, czy też ciasto z pięknymi ozdobami – możliwości jest wiele!

Czas spędzony w kuchni zbliży maluchów i rodziców oraz dostarczy im potężną dawkę wyśmienitej zabawy. Ukoronowaniem wspólnego pieczenia będzie wyjątkowa uczta. Można nawet urządzić sobie małe przyjęcie. Na domowej imprezce nie może zabraknąć kolorowych baloników, radosnej muzyki i smacznych, owocowych koktajli. 

Gra w planszówki to przepis na wyśmienitą zabawę

Gry planszowe to doskonała zabawa dla dużych i małych. Gry planszowe to nie tylko wyśmienita zabawa i mnóstwo śmiechu. To również nauka logicznego myślenia, sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności oraz klucz do rozwoju różnych umiejętności przydatnych na co dzień.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór planszówek dla całej rodziny. Jedną z najpopularniejszych jest Monopoly, w której gracze kupują i sprzedają nieruchomości znajdujące się na planszy, a następnie budują domy i hotele. Aby wygrać, trzeba mądrze rozporządzać swoimi finansami i dokonywać przemyślanych inwestycji. Gra uczy logicznego myślenia. Niezwykła popularność gry doprowadziła do powstania wielu ciekawych edycji, które podbijają serca małych i dużych graczy. Do najciekawszych zaliczymy wersje: Avengers, Fortnite, Gamer, Polska, dla Pechowców, Speed, Cheaters Edition.

Inne ciekawe gry planszowe dla całej rodziny to:

  • Scrabble – układanie słów na planszy,
  • 5 sekund – pytania w stylu „podaj 3…” (np. rasy psów),
  • Skoczki – gra zręcznościowa,
  • Gimatriks Deluxe – gra słowno-matematyczna.

Rodzinne gry planszowe można kupić na stronie zagrajmywplanszowke.pl. Propozycją sklepu są gry o różnym stopniu zaawansowania przeznaczone dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci. W asortymencie dostępne są takie pozycje jak Monopoly, Ubongo 3D, Gorący ziemniak, Catan (różne edycje), Gimatriks i inne.

Maraton filmowy

A co gdyby tak zorganizować pokaz filmowy we własnym domu? Domowy seans może być równie ekscytujący co ten na sali kinowej! Grunt to odpowiednio go przygotować. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie zaciemnienie pokoju (grube zasłony lub porządne rolety sprawdzą się doskonale). Na domowym seansie nie może zabraknąć pysznych przekąsek – np. klasycznego lub karmelowego popcornu, słodkich babeczek, gorącej czekolady z małymi piankami czy kolorowych, świeżo wyciskanych soków. Można też zamówić pizzę lub przygotować ją samodzielnie, co będzie jeszcze większą frajdą dla maluchów. Do wygodnego oglądania filmów przydadzą się ciepłe koce i mnóstwo poduszek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here