Rozrywka Sposoby na jesienną nudę – 3 pomysły dla całej...

Sposoby na jesienną nudę – 3 pomysły dla całej rodziny

-

Po lecie pełnym ciekawych atrakcji, wyjazdów i szalonych przygód, przyszła jesień – przez niektórych określana jako smutny i ponury okres. Na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Pogoda nie zachęca do zabawy na dworze. Maluchy większość dnia spędzają w domach. Jednak czy to oznacza, że dzieci są skazane na nudę? Oczywiście, że nie! Przedstawiamy nasze propozycje na to, jak miło spędzić czas ze swoimi pociechami.

Razem w kuchni

Naszym pierwszym pomysłem jest zabawa w mistrzów cukiernictwa! We wspólne pieczenie warto zaangażować całą rodzinę – mamę, tatę i dzieciaki. A co upichcić? Co tylko przyjdzie Wam do głowy! Może być to jakiś popisowy przepis mamy czy taty lub coś kompletnie nowego, czego nigdy wcześniej nie robiliście. Babeczki z owocowym kremem i kolorową posypką, ciastka z lukrowymi wzorkami, nadziewane bułeczki, czy też ciasto z pięknymi ozdobami – możliwości jest wiele!

Czas spędzony w kuchni zbliży maluchów i rodziców oraz dostarczy im potężną dawkę wyśmienitej zabawy. Ukoronowaniem wspólnego pieczenia będzie wyjątkowa uczta. Można nawet urządzić sobie małe przyjęcie. Na domowej imprezce nie może zabraknąć kolorowych baloników, radosnej muzyki i smacznych, owocowych koktajli. 

Gra w planszówki to przepis na wyśmienitą zabawę

Gry planszowe to doskonała zabawa dla dużych i małych. Gry planszowe to nie tylko wyśmienita zabawa i mnóstwo śmiechu. To również nauka logicznego myślenia, sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności oraz klucz do rozwoju różnych umiejętności przydatnych na co dzień.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór planszówek dla całej rodziny. Jedną z najpopularniejszych jest Monopoly, w której gracze kupują i sprzedają nieruchomości znajdujące się na planszy, a następnie budują domy i hotele. Aby wygrać, trzeba mądrze rozporządzać swoimi finansami i dokonywać przemyślanych inwestycji. Gra uczy logicznego myślenia. Niezwykła popularność gry doprowadziła do powstania wielu ciekawych edycji, które podbijają serca małych i dużych graczy. Do najciekawszych zaliczymy wersje: Avengers, Fortnite, Gamer, Polska, dla Pechowców, Speed, Cheaters Edition.

Inne ciekawe gry planszowe dla całej rodziny to:

  • Scrabble – układanie słów na planszy,
  • 5 sekund – pytania w stylu „podaj 3…” (np. rasy psów),
  • Skoczki – gra zręcznościowa,
  • Gimatriks Deluxe – gra słowno-matematyczna.

Rodzinne gry planszowe można kupić na stronie zagrajmywplanszowke.pl. Propozycją sklepu są gry o różnym stopniu zaawansowania przeznaczone dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci. W asortymencie dostępne są takie pozycje jak Monopoly, Ubongo 3D, Gorący ziemniak, Catan (różne edycje), Gimatriks i inne.

Maraton filmowy

A co gdyby tak zorganizować pokaz filmowy we własnym domu? Domowy seans może być równie ekscytujący co ten na sali kinowej! Grunt to odpowiednio go przygotować. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie zaciemnienie pokoju (grube zasłony lub porządne rolety sprawdzą się doskonale). Na domowym seansie nie może zabraknąć pysznych przekąsek – np. klasycznego lub karmelowego popcornu, słodkich babeczek, gorącej czekolady z małymi piankami czy kolorowych, świeżo wyciskanych soków. Można też zamówić pizzę lub przygotować ją samodzielnie, co będzie jeszcze większą frajdą dla maluchów. Do wygodnego oglądania filmów przydadzą się ciepłe koce i mnóstwo poduszek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak, czym czyścić lodówkę?

Mycie lodówki nie należy do moich ulubionych zajęć, ale robię to nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim – zdrowotnych. Lodówka powinna być idealnie czysta po to, aby zapobiec rozwojowi bakterii oraz pleśni, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Jak spędzić Dzień Ojca?

Dzień Ojca to święto dość młode. W Polsce obchodzone jest od 1965 roku, a pomysł na taki właśnie dzień zrodził się w Stanów Zjednoczonych w 1910 roku. Obchodzi go wiele państw, ale w innym terminie niż nasz. Najważniejsze jest jednak przesłanie święta, czyli podziękowanie ojcom i okazanie im szacunku.

Zobacz też

Cyfrowe cyjanotypy – jak zrobić?

Cyjanotypy zostały odkryte w latach 40-tych XIX wieku. Stosowano je jako prosty sposób uzyskiwania odbitek z negatywów. Cyjanotypy powstawały dzięki przyłożeniu papieru powleczonego mieszanką chemiczną, na którą składał się żelazicyjanek potasu i cytrynian amonowo-potasowy, do negatywu, a następnie wkładano negatyw i papier pomiędzy dwie szklane płytki i wystawiano na działanie promieni słonecznych. Po odpowiednim nasłonecznieniu papier płukano w wodzie, która przemywała nienaświetlone obszary zdjęcia. Papier wywieszano do wyschnięcia, a zdjęcie nabierało intensywnej, niebieskiej barwy.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: