Dekoracjom muszą towarzyszyć kolory z krainy dreszczowców – czerń, czerwień i pomarańcz są idealne! Stół nakryj czarnym obrusem, krzesła nakryj czarnymi firankami, wszelkie zakamarki rozświetl lampionami wykonanymi z wyżłobionej dyni oraz świecami o różnej wielkości i kształcie. Jeżeli chcesz dodać im starości, oblej je wcześniej roztopionym woskiem. Zainwestuj w sztuczną pajęczynę i zarzuć ją w miejscach, gdzie można się w nią zaplątać, np. obok drzwi czy okien. Udekoruj drzwi, najlepiej przy pomocy długich czarno-pomarańczowych pasków grubszej tasiemki. Udekoruj przestrzeń trupimi czaszkami, atrapą zakrwawionych noży i tasaków. Zakup pojemniki na posiłki przypominające kamienne czachy lub plastikowe kubki, obowiązkowo z mrocznym akcentem. Nie zapomnij o narzędziach tortur, gumowych pająkach i wężach, rozrzuconych po całym pomieszczeniu. Wszystkie te gadżety możesz nabyć chociażby w sklepie internetowym.

W strojach na imprezie Halloween przeważają przebrania wiedź i wampirów. Ciemny, gotycki makijaż, peleryny, charakterystyczne kapelusze, szpiczaste, doklejane paznokcie, sztuczne kły i maski zombie.

HalloweenFot. sxc.hu

Halloween pomimo swojej mroczności i wszechobecnej czerni jest imprezą rozrywkową. Żeby urozmaicić świętowanie można zaproponować mumifikację… żywych ciał. Zabawa polega na tym, że każda drużyna wybiera osobę – mumię. Reszta owija ją na czas papierem toaletowym. Wygrywa zespół, który najszybciej zmumifikował „ofiarę”.

Inną zabawą jest „przeprawa przez bagno”. Uczestnik musi przejść całą długość pokoju stąpając wyłącznie po dwóch kartach papieru. Przekładając je, dotrze do brzegu, ale musi uważać, w momencie nadepnięcia na parkiet „wpada w bagno” i odpada z gry.

Ciekawą grą rodem z kryminalnych powieści jest „tajemnicze morderstwo”. Każdy z uczestników (8–13 osób) wciela się w daną postać. Wszystkich łączą relacje, a niektórzy posiadają dodatkowo motywy, które mogły skłonić ich do zabicia jednego z uczestników. Pozostali szukają mordercy. Scenariusz gry można wymyślić samodzielnie w oparciu o książki Agathy Christie lub skontaktować się ze specjalnymi agencjami, które piszą na zamówienie kryminalne scenariusze zabaw.

Uwaga!

Elementem dopełniającym klimatu jest intensywnie dymiący się kociołek wiedźmy. Efekt ten otrzymasz, wykorzystując tzw. suchy lód. Do ok. 5 litrów płynu dodajemy ok. 2 kg suchego lodu. Suchy lód bardzo widowiskowo sublimuje (nie topi się), tworząc dookoła kotła mglisty dym roznoszący się po całym pomieszczeniu. Niezwykle ważne jest zapamiętanie, że suchy lód jest niejadalny i nie można dotykać go gołymi rękoma! Można go także użyć do innych dekoracji np. wypełnić nim wnętrze dyni.

Jak Wy obchodzicie Halloween? Dajcie znać w komentarzu!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zorganizować przyjęcie imieninowe?
Następny artykułJak zrobić bańki mydlane domowym sposobem?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here