Kobiety powinny wybrać klasyczne, proste sukienki za kolano. Głównymi kolorami kreacji są czernie, biele i czerwienie. Formą ich urozmaicenia zachowującą jednak klimat lat 20-tych są zwiewne frędzle pokrywające całość sukienki lub zwiewnie zwisające u jej dołu. Krótka kreacja ozdobiona połyskującymi cekinami także przeistoczy Cię w diwę z lat 20-tych. Zwróć uwagę na dodatki. Pięknie ze stylową całością komponuje się sznur pereł, satynowe oraz długie rękawiczki. Ramiona okryj futerkiem lub szalem z piór. Jeśli masz krótkie włosy wymodeluj je w stylu boba. W przypadku dłuższych włosów pofaluj je lekko lokówką lub ułóż je w charakterystyczna falę na czole. Ozdób fryzurę opaską okalającą głowę. Możesz ją urozmaicić, dopinając cekiny lub pióra. Załóż melonik z czarną woalką.

Trafnym dopełnieniem będą rajstopy, tzw. kabaretki, które stanowią doskonały akcent nawiązujący do mody panującej w europejskich kabaretach z lat 20-tych. W małej, połyskującej torebce powinna znaleźć się papierośnica (nawet jeśli nie palisz). W tym wypadku papieros i to jeszcze w długiej, szklanej rurce jest świetnym gadżetem. Makijaż powinien być zmysłowy i uwodzicielski. Podkreśl oko przez nałożenie ciemnego cienia zarówno na dolną, jak i górną powiekę, mocno wytuszuj rzęsy, pomaluj usta bordową lub czerwoną szminką.

Panowie powinni ubrać garnitury, kapelusze, eleganckie buty, najlepiej biało-czarne, a z kieszeni powinno im wystawać cygaro, ewentualnie pistolet.

Pomieszczenie, w którym odbywa się taka impreza można zaaranżować, dekorując je w klimacie kasyna. Dużo papierosowego dymu, przyciemnione światła, gdzieniegdzie czerwone lampki, oświetlające gości grających w pokera, ruletkę czy black jack’a.

Uwaga!

Wśród atrakcji może pojawić się kurs tanga argentyńskiego (jeśli wśród Twoich znajomych znajduje się jakiś wyszkolony tancerz; taki kurs jest także jedną z propozycji profesjonalnych agencji zajmujących się organizacją imprez). Całości przygrywają bluesowe i jazzowe brzmienia w wykonaniu Luisa Armstronga czy Glenna Millera.

Czy byliście kiedyś na takiej imprezie? Jak była zorganizowana? Opiszcie nam ją w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zorganizować imprezę w stylu lat 80.?
Następny artykułPozdróż backpackerska – co wziąć do apteczki?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here