Rozrywka Na czym polega wróżenie z ręki?

Na czym polega wróżenie z ręki?

-

Typy dłoni. Chiromata rozpoczyna wróżenie od określenia typu dłoni osoby, z którą rozmawia. Są bowiem dłonie kwadratowe, spiczaste, sękate, szpatułkowate, stożkowate, elementarne i mieszane. Każdy zaś z typów dłoni świadczy o odrębnych doświadczeniach życiowych i cechach osobowości.

Linie. Kolejnym, najważniejszym elementem chiromancji jest analiza układu linii dłoni. Najważniejsze z nich to linia Życia, linia Głowy, Linia Serca, Linia Losu i linia Słońca (oznacza indywidualne talenty). Są to te linie, co do których stosuje się podział na odcinki czasowe, dzięki czemu można określić czy dana informacja odnosi się do przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości. Wyróżnia się także na przykład Linię Dzieci i Małżeństwa czy linię Fantazji. Chiromata dokładnie zwraca uwagę, jak wygląda dana linia, czy jest wyraźna, czy blada, długa czy krótka, gładka czy postrzępiona, pojedyncza, czy z odgałęzieniami. Określa się również wzajemne położenie linii względem siebie. Poza tym okazuje się, że nie każdy posiada wszystkie typy linii, a ich brak lub obecność również jest znacząca. Na przykład tak zwana linia Wenus pojawia się u osób cierpiących na choroby psychiczne.

Wzgórki. Podczas wróżenia z ręki bierze się pod uwagę także wzgórki: Jowisza, Saturna, Apolla, Merkurego, Marsa, Księżyca, Wenus. Znajdują się one pod palcami, u podstawy dłoni i na jej obrzeżach. Ich znaczenie odczytuje się w połączeniu z interpretacją linii.

Wróżba. W chiromancji bierze się pod uwagę obie dłonie. Lewa odnosi się do wrodzonych predyspozycji, natomiast na prawej zapisane jest wszystko, czego się uczymy, nasze doświadczenia i nasza przyszłość. Ponadto chiromanta zwraca uwagę na wiele drobnych szczegółów, takich jak kolor skóry czy jej gładkość. Interpretacja linii i wzgórków jest prawdziwą sztuką i nie wystarczy tu przeczytanie odpowiedniego podręcznika. Potrzebne są lata doświadczeń, a także wewnętrzna intuicja. Jeżeli chodzi o linie, najczęściej uważa się, że najkorzystniejsze wiadomości oznaczają linie wyraźne, podwójne, bez przerwań i zanikania. Jednak zasada ta nie jest regułą w stosunku do każdej linii.

Wierzycie w tego rodzaju wróżby? Dajcie znać, czy jakaś wróżba kiedykolwiek Wam się sprawdziła!

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

PMS – informacje

Gdy zbliża nam się okres, wzrasta stan poirytowania, stajemy się bardziej wybuchowe, doświadczamy huśtawki nastrojów. Stany depresyjne, rozdrażnienie, uczucie obrzęku ciała i nadwrażliwość piersi to typowe objawy systemu napięcia przedmiesiączkowego, w skrócie PMS (ang. premenstrual syndrome). Osiąga on swoje apogeum na kilka dni przed pierwszym dniem cyklu i doświadcza go 1/3 kobiet. PMS, zwany współcześnie również PMDD (ang. Premenstrual Dysphoric Disorder) niestety nie jest do końca zbadany przez naukowców. Istnieją jednak skuteczne metody radzenia sobie z jego objawami.

Zasady przyznawania odprawy dla pracowników

Kodeks pracy przewiduje sytuacje, kiedy po rozwiązaniu lub wygaśnięciu stosunku pracy pracownikowi bądź członkom jego rodziny należy się odprawa pieniężna. Jej wysokość jest zależna od stażu pracy oraz wysokości pobieranego wynagrodzenia.

Zobacz też

Jak oduczyć dziecko jeść w nocy?

Nocne, posiłki są wyczerpujące zarówno dla matki, jak i dziecka. Karmienia w nocy zakłócają jego odpoczynek. Kiedy zdarzają się często, maluch w ciągu dnia jest niewyspany i marudny.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: