Taniec z balonikiem

Dzieci grupujemy w pary. Puszczamy muzykę, a w pobliżu każdej pary rzucamy w górę balonik. Zadaniem pary jest jego rytmiczne podrzucanie w tańcu, tak aby nie spadł na ziemię. Konkurencję wygrywa para, która utrzyma balonik w powietrzu.

Taniec na gazecie

Kilka par otrzymuje gazetę, która wyznacza im nieprzekraczalną przestrzeń do tańca. Uczestnicy tańczą, w chwili zatrzymania muzyki schodzą z gazety i składają ją na pół. Czynność tę powtarzają do czasu, kiedy złożona gazeta przyjmie najmniejszą możliwą formę. Z gry odpada para, która tańcząc, przekroczy wyznaczony przez gazetę obszar.

Taniec z kartonikami

Parkiet zapełnia się kolorowymi, okrągłymi kartonikami, a następnie zaprasza się kilka par do tanecznej zabawy. Liczba kartoników musi być o jeden mniejsza od liczby par. Dzieci w rytm muzyki tańczą dookoła kartoników. Kiedy milknie muzyka, para musi w jak najkrótszym czasie zająć jeden z kartoników. Drużyna, która będzie najwolniejsza i nie stanie na kartonie, odpada z gry.

Taniec z numerkami

Dzieci dzieli się na dwie grupy. Jedną stanowią dziewczynki, drugą chłopcy. Przed każdą grupą ustawia się koszyk z ponumerowanymi karteczkami. Dzieciaki losują numerki. Dziewczynka z numerkiem 1 tańczy z chłopcem, który wylosował taką sama cyfrę. Zabawę można powtarzać kilkakrotnie.

Tunel

Dzieci ustawiają się w pary kolejno, jedna za drugą. Trzymają się za lekko uniesione do góry ręce. Pomiędzy nimi tworzy się tunel. Jedna z osób nie ma pary. Zaczyna bieg z tyłu tunelu, a w pewnej chwili „porywa” jedną połówkę pary, biegnąc z nią na początek tunelu. Osoba pozbawiona pary wędruje na koniec tunelu i znowu zaczyna bieg w rytm muzyki. Czynność się powtarza.

Taniec belgijski

Taneczną zabawę musi poprzedzić szybki kurs tańca. Dzieciaki łączą się w pary i tworzą okrąg. Ważne jest, żeby chłopcy stali na zewnątrz okręgu, dziewczynki od środka. Taniec rozpoczynają cztery skoczne kroki do przodu, następnie tancerze odwracają się o 180 stopni i wykonują cztery kroki do tyłu. Partnerzy przyskakują do siebie i od siebie. Tancerka przechodzi przed partnerem (następuje zmiana miejsc) i ponownie doskakują w swoją i przeciwną stronę. Dziewczynki wracają na swoją stronę, ale zmieniają partnera, przesuwając się o jedną parę do przodu. Najpopularniejszą piosenką do tańca belgijskiego jest Lais – ‘t Smidje.

Czy znacie inne zabawy taneczne dla dzieci? Opiszcie je w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zorganizować imprezę w stylu meksykańskim?
Następny artykułJak zorganizować imprezę w ogrodzie?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here