Przyjęcie z okazji Dnia Dziecka może przybrać formę kinderbalu, podczas którego nasze dziecko wraz z rówieśnikami będzie szaleć do woli. Oprócz kolorowych wstążek i balonów, warto pomyśleć nad urozmaiceniem tego święta. Można zorganizować swojemu synkowi czy córeczce przyjęcie, zapraszając ich najbliższych kolegów i koleżanki z klasy. Ważne, aby dzieci były mniej więcej w tym samym wieku. Ułatwi to nie tylko komunikację między nimi, ale także tobie będzie łatwiej dostosować gry i zabawy do poziomu dzieci.

Impreza może przybrać formę zabawy tematycznej w rytmie reggae (w przypadku starszych dzieciaków) lub być prawdziwa plejadą bajkowych postaci rodem z samego Disneylandu. Jeżeli decydujemy się na zorganizowanie imprezy przebieranej, musimy odpowiednio wcześniej poinformować o tym gości. Idealnie byłoby zawrzeć taką informację w zaproszeniu (najlepiej wykonanym samodzielnie, z kolorowego papieru czy bibuły). Impreza z rówieśnikami to nie lada frajda i z pewnością jest o wiele ciekawsza niż siedzenie przy stole w towarzystwie cioć i wujków. Wspólne świętowanie powinny uatrakcyjniać zabawy i konkursy, np. taneczne, podczas których dzieciaki będą zmagały się w parami lub indywidualnie.

Do klasycznych, ale zawsze budzących radość konkursów tanecznych, można zaliczyć taniec z balonikiem czy na gazecie. Ważne, aby wszystkie gry nie odbywały się pod koniec imprezy, ponieważ dzieci, po które rodzice przyjdą wcześniej, nie mogłyby w nich wziąć udziału. Dzieciaki chętnie angażują się także w malowanie, dlatego można zakupić farbki i zorganizować malowanie twarzy. Do tej zabawy można zaprosić także rodziców. Malowanie kwiatów czy bajkowych postaci z pewnością będzie okazją do śmiechu.

Ważne, aby nakrycie i dekoracja stołu również były kolorowe i nawiązywały do ulubionych bajek najmłodszych. Szklanki można zastąpić kolorowymi plastikowymi kubeczkami, a metalowe sztućce zamienić na udekorowane Myszką Mickey czy Kubusiem Puchatkiem. Najlepiej zaopatrzyć się w plamoodporny obrus, na wypadek gdyby torcik okazał się dobrym zamiennikiem piłki.

Pomysłem na wypełnienie tego dnia jest także odwiedzenie ZOO, wycieczka do wesołego miasteczka czy rodzinna wypad do kina.

Jak Wy obchodzicie Dzień Dziecka? Macie swoje rodzinne tradycje? Opowiedzcie nam o nich!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDania wegetariańskie na przyjęcie
Następny artykułJak obchodzimy tłusty czwartek?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here