Ubezpieczenia Na czym polega ubezpieczenie na życie?

Na czym polega ubezpieczenie na życie?

-

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie należy do majątkowych ubezpieczeń prywatnych. Oferta ubezpieczenia kierowana jest najczęściej do osób między 13 a 65 lub 69 rokiem życia. Wygaśnięcie umowy ubezpieczenia na życie powoduje nabycie prawa do wypłaty środków zgromadzonych na koncie, która może być jednorazowa lub ratalna – gdy suma ubezpieczenia wypłacana jest w częściach w określonych odstępach czasowych. Ubezpieczenie na życie najczęściej przybiera formę materialnego zabezpieczenia członków rodziny na wypadek śmierci ubezpieczonego.

Na czym polega ubezpieczenie od śmierci bliskich?

W przypadku tego ubezpieczenia przedmiotem ubezpieczenia jest życie współubezpieczonego, którym może być:
– rodzic ubezpieczonego albo ojczym lub macocha ubezpieczonego, jeżeli nie żyje ojciec lub matka ubezpieczonego;
– rodzic aktualnego małżonka ubezpieczonego albo ojczym lub macocha małżonka ubezpieczonego, jeżeli nie żyje ojciec lub matka małżonka ubezpieczonego.

W przypadku śmierci współubezpieczonego wypłacane jest dodatkowe świadczenie w wysokości 100% sumy ubezpieczenia aktualnej w dniu śmierci współubezpieczonego.

Co jest istotne w przypadku ubezpieczeń na życie?

Kancelaria odszkodowawcza Votum dokonała analiz, na podstawie których ustalono, że obecnie, w związku z tym, że nie jest konieczne udowadnianie pogorszenia sytuacji materialnej, na odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby może liczyć więcej osób. Mimo to wskazuje się, że odszkodowania są stosunkowo niskie i wynoszą od pięciu do trzydziestu tysięcy złotych. Wybierając ubezpieczenie na życie warto zatem zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia i zakres ochrony ubezpieczeniowej. Bardzo ważne jest uważne zapoznanie się z warunkami umowy, które niejednokrotnie stanowią dużo ważniejsze kryterium wyboru odpowiedniego ubezpieczenia niż wysokość składki ubezpieczeniowej.

Czy ubezpieczacie bliskich na wypadek swojej śmierci? Jakie są wasze przemyślenia?

Źródło:
1. Marcin Jaworski, Przeciętna wypłata za śmierć bliskiego wynosi 33 tys. zł, forsal.pl, dostępny w Internecie: forsal.pl/artykuly/355310,przecietna_wyplata_za_smierc_bliskiego_wynosi_33_tys_zl.html.
2. Dodatkowe grupowe ubezpieczenie na wypadek śmierci rodzica ubezpieczonego oraz rodzica małżonka ubezpieczonego, pzu.pl, dostępny w Internecie: www.pzu.pl/produkty/dodatkowe-grupowe-ubezpieczenie-na-wypadek-smierci-rodzica-ubezpieczonego-oraz-rodzica-malzonka-ubezpieczonego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pomysł na wieczór kawalerski – body sushi

Czynność niemalże rytualna. Rzecz jasna chodzi o jedzenie sushi, w tym wypadku jednak łączące przyjemne z pożytecznym, gdzie za pożyteczne uznaje się zdrowe jedzenie, a za przyjemne – kosztowanie go bezpośrednio z ciała nagiej modelki.

Jak uzasadnić awans pracownika?

W większości firm uzasadnienie awansu to formalność, polegająca na wpisaniu w decyzji personalnej kilku zdań tłumaczących, dlaczego ten pracownik zasługuje na awans. Uzasadnienie awansu leży w temacie polityki personalnej. Samo zarządzanie zasobami ludzkimi jest trudnym elementem, mającym wpływ na atmosferę panującą w organizacji. Proces oceny pracownika, będący podstawą do podejmowania decyzji w stosunku do jego dalszej kariery, polega na stałym zwracaniu uwagi na zachowania i wyniki pracy wszystkich podwładnych, w celu udzielania im pomocy, pobudzania aktywności i kontrolowania. Właściwa i w porę przeprowadzona ocena może przynieść nam nie tylko skutki w postaci zauważenia starań pracowników aktywnych, ale i pozwoli na wyeliminowanie z organizacji ludzi nieodpowiednich lub zahamowanie ich nieetycznych czy niewłaściwych zachowań.

Zobacz też

Chirurg plastyczny – jak go wybrać?

Operacje plastyczne nie są już dobrem luksusowym. Polacy coraz częściej sięgają po tę formę upiększania swojego ciała. Chcemy być piękni i czuć się dobrze we własnym ciele. Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o operacji plastycznej jest wybór dobrego specjalisty.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: