Ubezpieczenia Na czym polega ubezpieczenie na życie?

Na czym polega ubezpieczenie na życie?

-

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie należy do majątkowych ubezpieczeń prywatnych. Oferta ubezpieczenia kierowana jest najczęściej do osób między 13 a 65 lub 69 rokiem życia. Wygaśnięcie umowy ubezpieczenia na życie powoduje nabycie prawa do wypłaty środków zgromadzonych na koncie, która może być jednorazowa lub ratalna – gdy suma ubezpieczenia wypłacana jest w częściach w określonych odstępach czasowych. Ubezpieczenie na życie najczęściej przybiera formę materialnego zabezpieczenia członków rodziny na wypadek śmierci ubezpieczonego.

Na czym polega ubezpieczenie od śmierci bliskich?

W przypadku tego ubezpieczenia przedmiotem ubezpieczenia jest życie współubezpieczonego, którym może być:
– rodzic ubezpieczonego albo ojczym lub macocha ubezpieczonego, jeżeli nie żyje ojciec lub matka ubezpieczonego;
– rodzic aktualnego małżonka ubezpieczonego albo ojczym lub macocha małżonka ubezpieczonego, jeżeli nie żyje ojciec lub matka małżonka ubezpieczonego.

W przypadku śmierci współubezpieczonego wypłacane jest dodatkowe świadczenie w wysokości 100% sumy ubezpieczenia aktualnej w dniu śmierci współubezpieczonego.

Co jest istotne w przypadku ubezpieczeń na życie?

Kancelaria odszkodowawcza Votum dokonała analiz, na podstawie których ustalono, że obecnie, w związku z tym, że nie jest konieczne udowadnianie pogorszenia sytuacji materialnej, na odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby może liczyć więcej osób. Mimo to wskazuje się, że odszkodowania są stosunkowo niskie i wynoszą od pięciu do trzydziestu tysięcy złotych. Wybierając ubezpieczenie na życie warto zatem zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia i zakres ochrony ubezpieczeniowej. Bardzo ważne jest uważne zapoznanie się z warunkami umowy, które niejednokrotnie stanowią dużo ważniejsze kryterium wyboru odpowiedniego ubezpieczenia niż wysokość składki ubezpieczeniowej.

Czy ubezpieczacie bliskich na wypadek swojej śmierci? Jakie są wasze przemyślenia?

Źródło:
1. Marcin Jaworski, Przeciętna wypłata za śmierć bliskiego wynosi 33 tys. zł, forsal.pl, dostępny w Internecie: forsal.pl/artykuly/355310,przecietna_wyplata_za_smierc_bliskiego_wynosi_33_tys_zl.html.
2. Dodatkowe grupowe ubezpieczenie na wypadek śmierci rodzica ubezpieczonego oraz rodzica małżonka ubezpieczonego, pzu.pl, dostępny w Internecie: www.pzu.pl/produkty/dodatkowe-grupowe-ubezpieczenie-na-wypadek-smierci-rodzica-ubezpieczonego-oraz-rodzica-malzonka-ubezpieczonego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić trójwymiarowy napis w Photoshopie?

Nie znasz programu 3d, a chciałbyś mieć fajny, przestrzenny napis dla własnego użytku? Poniżej znajdziesz instrukcję, jak w kilka minut zrobić prosty napis w tej właśnie technice!

Jak opóźnić wytrysk?

Wraz z rozwojem życia seksualnego każdy mężczyzna opracowuje własną strategię opóźniania wytrysku. Dłuższe zespolenie z partnerką jest pożądane przez oboje kochanków i pozwala cieszyć się naprawdę udanym seksem. Warto jednak od czasu do czasu zajrzeć do poradnika sztuki miłosnej, by w dążeniu do założonego celu przetestować wszystkie dostępne metody.

Zobacz też

Jakie kobiety lubią mężczyźni?

Można powiedzieć, że każdy mężczyzna ma swój własny, wymarzony ideał kobiety. Jednym podobają się szczupłe brunetki, inni lubią pulchne blondynki, a jeszcze inni szaleją za rudowłosymi pięknościami. Istnieją jednak przymioty, które ceni w kobietach niemal każdy mężczyzna. Jakie zatem kobiety lubią faceci?

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: