Ubezpieczenia Ubezpieczenie od kosztów pogrzebu - kto i od czego...

Ubezpieczenie od kosztów pogrzebu – kto i od czego może się ubezpieczyć?

-

Do kogo skierowana jest oferta ubezpieczenia kosztów pogrzebu?

Ubezpieczyć mogą się osoby, które ukończyły 18, a nie ukończyły 76 lat i chcą zadbać wcześniej o sprawy związane z pogrzebem. Należy podkreślić, że wiele firm ubezpieczeniowych w przypadku zawierania tego rodzaju umowy nie wymaga przedkładania zaświadczeń lekarskich o stanie zdrowia ani nie zleca stosownych badań. Umowę ubezpieczenia od kosztów pogrzebu często można zawrzeć składając jedynie odpowiedni formularz. Można również wybrać pomiędzy polisą z regularnie opłacaną składką lub ubezpieczeniem na podstawie jednorazowo dokonanej składki.

Na co może zostać przeznaczone ubezpieczenie kosztów pogrzebu?

Ubezpieczenie pogrzebowe ma na celu pokrycie kosztów związanych z pogrzebem oraz pochówkiem, takich jak:
– zakup trumny;
– koszt ceremonii pogrzebowej;
– koszty transportu oraz przechowania ciała;
– koszty zakupu oraz instalacji nagrobka;
– koszty zakupu kwiatów, wieńców itp.

Należy zaznaczyć, że umowa ubezpieczenia może zawierać zapis o zobowiązaniu do skorzystania z usług konkretnego zakładu pogrzebowego.

W jaki sposób wypłacane jest ubezpieczenie pogrzebowe?

Świadczenie jest wypłacane uposażonemu głównemu (zakładowi pogrzebowemu) oraz uposażonym dodatkowym w części przewyższającej wartość świadczenia należną uposażonemu głównemu w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Poza pokryciem kosztów pogrzebu pieniądze niewykorzystane na organizację ceremonii zostają więc przekazane rodzinie. W ten sposób można uniknąć zatem problemów związanych z postępowaniem spadkowym. Suma ubezpieczenia najczęściej wynosi około kilkudziesięciu złotych, od sumy tej uzależniona jest wysokość składki (jej wysokość średnio waha się pomiędzy 10 a 50 zł). Cena ubezpieczenia jest stosunkowo niska, ale i suma ubezpieczenia również nie jest wysoka.

Czy ubezpieczenie od kosztów pogrzebu to dobry pomys? Czekamy na wasze opinie.


Źródło:
1. Artur Makowiecki, Rynek ubezpieczeń: polisa pomoże pokryć koszty pogrzebu, Gazeta Ubezpieczeniowa, dostępny w Internecie: www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=38686&Itemid=228.
2. Co to jest ubezpieczenie pogrzebowe?, insiury.com, dostępny w Internecie: www.insiury.com/warto-wiedziec/ubezpieczenie-pogrzebowe.html.
3. Małgorzata Łyczak, Ubezpieczenie kosztów pogrzebu, dostępny w Internecie: www.ekonomia.pl/artykuly/ubezpieczenia-1/ubezpieczenia-na-zycie/ubezpieczenie-kosztow-pogrzebu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ile kosztuje trawnik – jego założenie i pielęgnacja

Koszt trawnika z rolki może na pierwszy rzut oka...

Spółka z o.o. jako podmiot ekonomii społecznej

Coraz więcej podmiotów stara się łączyć działalność społeczną z działalnością gospodarczą. Tego rodzaju przedsięwzięcia wpisują się w ekonomię społeczną. Według europejskiej sieci badawczej EMES za pod tym pojęciem kryje się „działalność o celach głównie społecznych, której zyski w założeniu są ponownie inwestowane w te cele lub we wspólnotę, a nie dla maksymalizacji zysku lub zwiększenia dochodu udziałowców czy też właścicieli”.

Zobacz też

Jak malować na szkle?

Malowanie na szkle nie wymaga wielkiego talentu, potrzebna jestnatomiast wyobraźnia precyzja, no i oczywiście farbki, pędzelki i szkło ;-)Pod spodem w kilku krokach przedstawię jak zacząć malowanie od podstaw.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: