Ubezpieczenia Ubezpieczenie od kosztów pogrzebu - kto i od czego...

Ubezpieczenie od kosztów pogrzebu – kto i od czego może się ubezpieczyć?

-

Do kogo skierowana jest oferta ubezpieczenia kosztów pogrzebu?

Ubezpieczyć mogą się osoby, które ukończyły 18, a nie ukończyły 76 lat i chcą zadbać wcześniej o sprawy związane z pogrzebem. Należy podkreślić, że wiele firm ubezpieczeniowych w przypadku zawierania tego rodzaju umowy nie wymaga przedkładania zaświadczeń lekarskich o stanie zdrowia ani nie zleca stosownych badań. Umowę ubezpieczenia od kosztów pogrzebu często można zawrzeć składając jedynie odpowiedni formularz. Można również wybrać pomiędzy polisą z regularnie opłacaną składką lub ubezpieczeniem na podstawie jednorazowo dokonanej składki.

Na co może zostać przeznaczone ubezpieczenie kosztów pogrzebu?

Ubezpieczenie pogrzebowe ma na celu pokrycie kosztów związanych z pogrzebem oraz pochówkiem, takich jak:
– zakup trumny;
– koszt ceremonii pogrzebowej;
– koszty transportu oraz przechowania ciała;
– koszty zakupu oraz instalacji nagrobka;
– koszty zakupu kwiatów, wieńców itp.

Należy zaznaczyć, że umowa ubezpieczenia może zawierać zapis o zobowiązaniu do skorzystania z usług konkretnego zakładu pogrzebowego.

W jaki sposób wypłacane jest ubezpieczenie pogrzebowe?

Świadczenie jest wypłacane uposażonemu głównemu (zakładowi pogrzebowemu) oraz uposażonym dodatkowym w części przewyższającej wartość świadczenia należną uposażonemu głównemu w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Poza pokryciem kosztów pogrzebu pieniądze niewykorzystane na organizację ceremonii zostają więc przekazane rodzinie. W ten sposób można uniknąć zatem problemów związanych z postępowaniem spadkowym. Suma ubezpieczenia najczęściej wynosi około kilkudziesięciu złotych, od sumy tej uzależniona jest wysokość składki (jej wysokość średnio waha się pomiędzy 10 a 50 zł). Cena ubezpieczenia jest stosunkowo niska, ale i suma ubezpieczenia również nie jest wysoka.

Czy ubezpieczenie od kosztów pogrzebu to dobry pomys? Czekamy na wasze opinie.


Źródło:
1. Artur Makowiecki, Rynek ubezpieczeń: polisa pomoże pokryć koszty pogrzebu, Gazeta Ubezpieczeniowa, dostępny w Internecie: www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=38686&Itemid=228.
2. Co to jest ubezpieczenie pogrzebowe?, insiury.com, dostępny w Internecie: www.insiury.com/warto-wiedziec/ubezpieczenie-pogrzebowe.html.
3. Małgorzata Łyczak, Ubezpieczenie kosztów pogrzebu, dostępny w Internecie: www.ekonomia.pl/artykuly/ubezpieczenia-1/ubezpieczenia-na-zycie/ubezpieczenie-kosztow-pogrzebu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zielone szparagi – przepisy

Sezon na szparagi przypada wiosną. Jest to jedno z tych warzyw, na które musimy czekać całą zimę, by potem móc się nimi nacieszyć, niestety krótko. Możemy wybrać zielone, fioletowe lub białe szparagi i przygotować je na kilka sposobów. Zielone są bardziej delikatne w smaku, szybciej się je przygotowuje, świetnie smakują z masłem.

Gitara klasyczna a akustyczna – różnice

Gitara klasyczna różni się od akustycznej budową. Klasyczna ma szerszy gryf („szyję” gitary, którą obsługujemy lewą ręką), co sprawia, że wymaga większej sprawności, rozciągania palców na przykład przy chwytaniu akordów czy graniu pasaży – dla początkujących może to być duża przeszkoda. Akustyczna ma węższy gryf (lepszy dla osób o mniejszych dłoniach czy krótszych palcach), dzięki czemu te elementy są prostsze, choć wymagają większej precyzji.

Zobacz też

Muffinki kawowe – przepis

Muffinki to małe babeczki, pieczone w specjalnych foremkach i papierowych papilotkach. Są szybkie w wykonaniu, a z każdego przepisu wychodzi ich tyle, że nawet w wieloosobowej rodzinie powinno starczyć przynajmniej po dwie dla każdego.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: