Ubezpieczenia Ubezpieczenie od chorób przewlekłych podczas wyjazdu zagranicznego - czy...

Ubezpieczenie od chorób przewlekłych podczas wyjazdu zagranicznego – czy warto wykupić?

-

Jakie choroby towarzystwa ubezpieczeniowe uznają za przewlekłe?

Chorobę przewlekłą definiuje się jako stan chorobowy, którego cechuje powolny rozwój oraz długookresowy przebieg. Przykładowe choroby uznawane za przewlekłe to: astma, celiakia, choroba Alzheimera, choroba niedokrwienna serca, choroba i zespół Parkinsona, choroby reumatyczne, cukrzyca, fenyloketonuria, jaskra, łuszczyca, gruźlica, mukowiscydoza, niedoczynność tarczycy, osteoporoza, padaczka i przerost gruczołu krokowego.

Czy warto ubezpieczyć się od chorób przewlekłych?

Należy wskazać, że Ogólne Warunki Ubezpieczenia w zakresie ubezpieczeń turystycznych nie przewidują pokrycia kosztów leczenia chorób przewlekłych. Jeżeli zatem będąc na urlopie doświadczymy pogorszenia stanu zdrowia z powodu przewlekłej choroby, np. cukrzycy i będziemy potrzebować leczenia, towarzystwo ubezpieczeniowe nie pokryje jego kosztów. Ze standardowego ubezpieczenia zdrowotnego pokrywane są bowiem tylko koszty leczenia nagłych, niespodziewanych zachorowań. Aby towarzystwo ubezpieczeniowe pokryło koszty leczenia choroby przewlekłej, należy wykupić ubezpieczenie leczenia chorób przewlekłych, którego wysokość to około 300%-400% składki podstawowej. Ubezpieczenie od chorób przewlekłych w Polsce wykupuje niewiele, bo około 10% wszystkich turystów.

Czy jadąc za granice kupujecie ubezpieczenie od chorób przewlekłych? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło:
1. Co to jest choroba przewlekła wg definicji towarzystw ubezpieczeniowych?, ubezpieczeniaonline.pl, dostępny w Internecie: http://www.turystyczne.ubezpieczeniaonline.pl/faq/co-to-jest-choroba-przewlekla-wg-definicji-towarzystw-ubezpieczeniowych/79.html.
2. Lista chorób przewlekłych, ubezpieczenia.elfin.pl, dostępny w Internecie: http://ubezpieczenia.elfin.pl/?id=ubezpieczenia/zdrowotne/tekst2//wswtl.html&id_artykulu=504.
3. Ubezpieczenie choroby przewlekłe, jakpodrozowac.pl, dostępny w Internecie: http://www.jakpodrozowac.pl/ubezpieczenie-choroby-przewlekle.
4. Ubezpieczenie ryzyka chorób przewlekłych niepopularne wśród polskich turystów, bankier.pl, dostępny w Internecie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubezpieczenie-ryzyka-chorob-przewleklych-niepopularne-wsrod-polskich-turystow-2383647.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak podłączyć mikrofon do komputera?

Podłączanie mikrofonu do komputera nie powinno przysporzyć wielu problemów. Należy pamiętać, że producenci mikrofonów często przekazują razem z pudełkiem instrukcje obsługi oraz podłączenia sprzętu.

Co można zobaczyć za darmo w Mediolanie?

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Mediolanu jest Katedra Narodzin św. Marii - Duomo. Świątynia, którą z zewnątrz ozdabia 2200 figur, udostępniana jest całkowicie za darmo. Opłata pobierana jest za wstęp na dach, z którego roztacza się piękny widok na miasto.

Zobacz też

Ciekawe gry na lekcje angielskiego dla dzieci

Gry użyte podczas lekcji języka angielskiego, wnoszą zarówno element zabawy, jak i ekscytacji do nauki. Co więcej, różnorakie zabawy mają wpływ na ogólny rozwój dziecka. Słowo „gry” kojarzą się dziecku ze słowem „zabawa”, co będzie miało swój skutek w skłonności dziecka do powtórek i częstszej nauki języka. Użycie gier na lekcjach może zmienić poglądy dzieci, które wcześniej uważały naukę języka angielskiego za zajęcie nudne i wyczerpujące.

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: