Ubezpieczenia Ubezpieczenie NNW w szkole - czy jest obowiązkowe, jak...

Ubezpieczenie NNW w szkole – czy jest obowiązkowe, jak ubezpieczyć dziecko?

-

O jego powszechności może świadczyć fakt, że niektórzy rodzice są przekonani, iż ubezpieczenie to jest obowiązkowe. Oferta ubezpieczenia najczęściej kierowana jest do placówek oświatowo-wychowawczych, rodzice mogą również zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie dziecka.

Ubezpieczenie od NNW w szkole

Na początku warto wskazać, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest dobrowolne. Oznacza to, że nie ma obowiązku ubezpieczenia dziecka, choćby inaczej twierdziła dyrekcja szkoły. Dyrekcja i pracownicy szkoły często zachęcają rodziców do wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla dziecka ze względu na to, że niejednokrotnie obejmuje ona również pracowników szkoły.

Niewątpliwą korzyścią z ubezpieczenia dziecka w szkole jest niższy koszt, ponieważ towarzystwo kalkuluje składkę ubezpieczeniową w oparciu o ofertę ubezpieczenia grupowego lub też obniża składkę, gdy szkoła ubezpiecza również swój majątek.

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do tego rodzaju „masowego” ubezpieczenia, warto zapoznać się z zakresem ochrony, jaką oferuje ubezpieczyciel i z rodzajami sytuacji, za które nie ponosi on odpowiedzialności, co jest równoznaczne z odmową wypłaty odszkodowania. Zdarza się bowiem, że spod ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są wypadki, które miały miejsce poza szkołą – np. w drodze do niej – lub też ubezpieczenie obowiązuje tylko w trakcie trwania roku szkolnego (na wakacjach już nie).

A może ubezpieczyć indywidualnie?

Ubezpieczenie dziecka od NNW we własnym zakresie z całą pewnością będzie droższe niż w przypadku ubezpieczenia szkolnego. Decydując się jednak na indywidualną umowę, mamy możliwość samodzielnie wybrać ubezpieczyciela oferującego najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb ofertę. Możliwe jest także negocjowanie warunków umowy.

Warto także wziąć pod uwagę ubezpieczenie dziecka w szkole i wykup dodatkowej polisy z elementami, których brak w szkolnej polisie.

Czy ubezpieczacie swoje dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków? Jakie są wasze opinie?
Źródło:
1. Małgorzata Pawlaczek, Ubezpieczenie NNW dla dziecka – w szkole, czy indywidualnie?, ubezpieczenie.com.pl, dostępny w Internecie: www.nnw.ubezpieczenie.com.pl/ubezpieczenie_nnw_dla_dziecka_8211_w_szkole__czy_indywidualnie/51,10327.html.
2. Odszkodowania dla dziecka, se.pl, dostępny w Internecie: www.se.pl/twoje-pieniadze/poradnik-se/odszkodowania-dla-dziecka_140048.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki prezent urodzinowy dla przyjaciółki?

Przyjaciółka od serca to prawdziwy skarb, o który trzeba dbać. Ważną datą są urodziny najlepszej koleżanki, dlatego trzeba odpowiednio się przygotować na tę okoliczność. Nie chodzi o kupowanie najnowszych i najdroższych prezentów, ale o coś co będzie mieć wartość sentymentalną. Przyjaciel to osoba wyjątkowa, która dzieli z Tobą smutki i radości. Spraw, aby miała pod ręką coś, co będzie jej o Tobie przypominać.

Jak zmienić format plików wideo?

Istnieje bardzo wiele formatów plików video, co czasami może być męczące. Przykładowo, danego pliku video nie będziemy w stanie odczytać na komórce, a znowu filmu kręconego na komórce nie odtworzymy na komputerze, bez zainstalowania czasami trudno dostępnych sterowników.

Zobacz też

Szynka na Wielkanoc – przepis

Domowe wędliny są najsmaczniejsze i najzdrowsze. Kiedyś każda rodzina miała dostęp do tusz i robiła własne kiełbasy i szynki. Jeśli będziemy mieli okazję zrobić własną szynkę – nie bójmy się spróbować.

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: