Ubezpieczenia Ubezpieczenie NNW w szkole - czy jest obowiązkowe, jak...

Ubezpieczenie NNW w szkole – czy jest obowiązkowe, jak ubezpieczyć dziecko?

-

O jego powszechności może świadczyć fakt, że niektórzy rodzice są przekonani, iż ubezpieczenie to jest obowiązkowe. Oferta ubezpieczenia najczęściej kierowana jest do placówek oświatowo-wychowawczych, rodzice mogą również zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie dziecka.

Ubezpieczenie od NNW w szkole

Na początku warto wskazać, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest dobrowolne. Oznacza to, że nie ma obowiązku ubezpieczenia dziecka, choćby inaczej twierdziła dyrekcja szkoły. Dyrekcja i pracownicy szkoły często zachęcają rodziców do wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla dziecka ze względu na to, że niejednokrotnie obejmuje ona również pracowników szkoły.

Niewątpliwą korzyścią z ubezpieczenia dziecka w szkole jest niższy koszt, ponieważ towarzystwo kalkuluje składkę ubezpieczeniową w oparciu o ofertę ubezpieczenia grupowego lub też obniża składkę, gdy szkoła ubezpiecza również swój majątek.

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do tego rodzaju „masowego” ubezpieczenia, warto zapoznać się z zakresem ochrony, jaką oferuje ubezpieczyciel i z rodzajami sytuacji, za które nie ponosi on odpowiedzialności, co jest równoznaczne z odmową wypłaty odszkodowania. Zdarza się bowiem, że spod ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są wypadki, które miały miejsce poza szkołą – np. w drodze do niej – lub też ubezpieczenie obowiązuje tylko w trakcie trwania roku szkolnego (na wakacjach już nie).

A może ubezpieczyć indywidualnie?

Ubezpieczenie dziecka od NNW we własnym zakresie z całą pewnością będzie droższe niż w przypadku ubezpieczenia szkolnego. Decydując się jednak na indywidualną umowę, mamy możliwość samodzielnie wybrać ubezpieczyciela oferującego najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb ofertę. Możliwe jest także negocjowanie warunków umowy.

Warto także wziąć pod uwagę ubezpieczenie dziecka w szkole i wykup dodatkowej polisy z elementami, których brak w szkolnej polisie.

Czy ubezpieczacie swoje dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków? Jakie są wasze opinie?
Źródło:
1. Małgorzata Pawlaczek, Ubezpieczenie NNW dla dziecka – w szkole, czy indywidualnie?, ubezpieczenie.com.pl, dostępny w Internecie: www.nnw.ubezpieczenie.com.pl/ubezpieczenie_nnw_dla_dziecka_8211_w_szkole__czy_indywidualnie/51,10327.html.
2. Odszkodowania dla dziecka, se.pl, dostępny w Internecie: www.se.pl/twoje-pieniadze/poradnik-se/odszkodowania-dla-dziecka_140048.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Języki obce w podróży

Na lotniskach i w samolotach, w hotelach i w turystycznych miejscowościach króluje język angielski. Często w niewielkim stopniu przypomina on język znany nam z kursów, bo jest to mieszanka akcentów, uproszczeń i słów zaczerpniętych z innych języków. Zazwyczaj jednak wystarczy znajomość kilku zwrotów i jesteśmy w stanie dojść do porozumienia. Zdarza się jednak, że nawet angielski nam nie pomoże.

Czekoladowe jajka wielkanocne – przepis

Bez jajek nie ma świąt wielkanocnych. Są w niemal wszystkich potrawach, są ozdobą świątecznego stołu, moga być też prezentami. Czekoladowe jajka to współczesna odmiana wielkanocnego symbolu. Uwielbiają je dzieci, ale i dorośli chętnie sięgają po taki słodki drobiazg. Czekoladowe jajka w różnych rozmiarach można kupić w sklepie, ale można je również zrobić w domu, mając przy tym dodatkowo dużo przyjemności i zabawy.

Zobacz też

Oferty mix – porównanie

U każdego z operatorów oferty mix różnią się od siebie. Dlatego, jeżeli korzystaliśmy już z tego typu ofert u jednego z nich, pamiętajmy, że u innych usługa może działać w zupełnie inny sposób.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: