Ubezpieczenia Ubezpieczenia od sportów ekstremalnych i sportów wysokiego ryzyka -...

Ubezpieczenia od sportów ekstremalnych i sportów wysokiego ryzyka – jakie są koszty?

-

Sporty ekstremalne a sporty wysokiego ryzyka

Rozróżnienie na te dwa rodzaje sportów jest istotne ze względu na odmienne oferty ubezpieczenia. Większość firm ubezpieczeniowych za sporty ekstremalne uznaje te dyscypliny, które uprawiane są poza szlakami czy terenami do tego przeznaczonymi, sporty wymagające znacznych umiejętności fizycznych, odwagi i chęci podejmowania dużego ryzyka. Do sportów ekstremalnych zalicza się w związku z tym m.in.: skoki ze spadochronem, pilotowanie samolotów silnikowych, kolarstwo górskie, jazdę na skuterach wodnych, wspinaczkę wysokogórską, skalną, skałkową, speleologię (taternictwo jaskiniowe). Tymczasem przykładem sportów wysokiego ryzyka są: jazda konna, myślistwo, nurkowanie, rafting i sztuki walki.

Ile kosztuje ubezpieczenie od kosztów wysokiego ryzyka?

W przypadku sportów ekstremalnych i sportów wysokiego ryzyka koszt ubezpieczenia może wzrosnąć nawet o 300% w porównaniu z ubezpieczeniem standardowym. Ostateczna kwota składki zależy od oferty, zakresu oraz sumy ubezpieczenia, na jaką się zdecydujemy. W związku z tym, że uprawianie tego rodzaju sportów wiąże się ze znacznym ryzykiem, warto zdecydować się na polisę, która w razie niespodziewanego wypadku zagwarantuje nam pokrycie kosztów akcji ratowniczej i poszukiwań przez wyspecjalizowane służby ratownicze. Koszt akcji poszukiwawczej z wykorzystaniem śmigłowca i wielu ratowników może bowiem sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.

Dlaczego warto poinformować biuro podróży o zamiarze uprawiania sportów wysokiego ryzyka?

Biura podróży bardzo często oczekują, że ich klienci zdecydują się na ubezpieczenie, w szczególności dotyczyć to będzie turystów decydujących się na uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Należy pamiętać, że standardowe ubezpieczenie, jakie może zaproponować nam biuro podróży niepoinformowane o zamiarze uprawiania przez nas sportów wysokiego ryzyka, nie pokryje kosztów ewentualnej akcji ratunkowej i hospitalizacji. Poinformowanie biura podróży o planach podczas wyjazdu pomoże dobrać poszerzony pakiet ubezpieczeniowy gwarantujący bezpieczeństwo nawet podczas uprawiania niebezpiecznych dyscyplin sportowych.

Czy ubezpieczaliście się kiedyś od sportów wysokiego ryzyka? Co o tym sądzicie?

Źródło:
1. Sporty ekstremalne i sporty wysokiego ryzyka, msz.gov.pl, dostępny w Internecie: www.msz.gov.pl/Sporty,ekstremalne,i,sporty,wysokiego,ryzyka,26449.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak przygotować się do porodu?

Cały okres ciąży jest czasem oczekiwania na pojawienie się maluszka na świecie. Rodzice z przejęciem odświeżają pokój dziecka, malują go w ciepłych barwach, zakupują dziecięce mebelki, łóżeczko, wózek. Mama zaczytuje się w literaturze opisującej rozwój dziecka w okresie płodowym oraz zalecającej właściwą opiekę nad noworodkiem. Poród jawi się jako trudne doświadczenie. Czy również do niego można się przygotować?

Kiedy zmienić dziecku szkołę?

Gdy nasze dziecko zaczyna chodzić do szkoły, wówczas potrzebuje czasu na to, aby się w nowym miejscu odnaleźć. Czasami jednak zdarza się, iż dziecko wyjątkowo źle czuje się w szkole. W takiej sytuacji rodzice powinni znaleźć przyczynę złego samopoczucia i szybko interweniować.

Zobacz też

Terapia behawioralno-poznawcza – co to jest, na czym polega?

Psychoterapia behawioralno-poznawcza jest całkiem udanym mariażem między terapią behawioralną a terapią poznawczą. Określenie „behawioralny” pochodzi od angielskiego „behaviour” czyli zachowanie. W terapii behawioralnej za podstawowy uznaje się związek między bodźcem a reakcją na ten bodziec. W terapii tej powszechne jest założenie, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a nasze zachowania, pozytywne i negatywne, uformowały się w procesie uczenia.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: