Ubezpieczenia Ubezpieczenia od sportów ekstremalnych i sportów wysokiego ryzyka -...

Ubezpieczenia od sportów ekstremalnych i sportów wysokiego ryzyka – jakie są koszty?

-

Sporty ekstremalne a sporty wysokiego ryzyka

Rozróżnienie na te dwa rodzaje sportów jest istotne ze względu na odmienne oferty ubezpieczenia. Większość firm ubezpieczeniowych za sporty ekstremalne uznaje te dyscypliny, które uprawiane są poza szlakami czy terenami do tego przeznaczonymi, sporty wymagające znacznych umiejętności fizycznych, odwagi i chęci podejmowania dużego ryzyka. Do sportów ekstremalnych zalicza się w związku z tym m.in.: skoki ze spadochronem, pilotowanie samolotów silnikowych, kolarstwo górskie, jazdę na skuterach wodnych, wspinaczkę wysokogórską, skalną, skałkową, speleologię (taternictwo jaskiniowe). Tymczasem przykładem sportów wysokiego ryzyka są: jazda konna, myślistwo, nurkowanie, rafting i sztuki walki.

Ile kosztuje ubezpieczenie od kosztów wysokiego ryzyka?

W przypadku sportów ekstremalnych i sportów wysokiego ryzyka koszt ubezpieczenia może wzrosnąć nawet o 300% w porównaniu z ubezpieczeniem standardowym. Ostateczna kwota składki zależy od oferty, zakresu oraz sumy ubezpieczenia, na jaką się zdecydujemy. W związku z tym, że uprawianie tego rodzaju sportów wiąże się ze znacznym ryzykiem, warto zdecydować się na polisę, która w razie niespodziewanego wypadku zagwarantuje nam pokrycie kosztów akcji ratowniczej i poszukiwań przez wyspecjalizowane służby ratownicze. Koszt akcji poszukiwawczej z wykorzystaniem śmigłowca i wielu ratowników może bowiem sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.

Dlaczego warto poinformować biuro podróży o zamiarze uprawiania sportów wysokiego ryzyka?

Biura podróży bardzo często oczekują, że ich klienci zdecydują się na ubezpieczenie, w szczególności dotyczyć to będzie turystów decydujących się na uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Należy pamiętać, że standardowe ubezpieczenie, jakie może zaproponować nam biuro podróży niepoinformowane o zamiarze uprawiania przez nas sportów wysokiego ryzyka, nie pokryje kosztów ewentualnej akcji ratunkowej i hospitalizacji. Poinformowanie biura podróży o planach podczas wyjazdu pomoże dobrać poszerzony pakiet ubezpieczeniowy gwarantujący bezpieczeństwo nawet podczas uprawiania niebezpiecznych dyscyplin sportowych.

Czy ubezpieczaliście się kiedyś od sportów wysokiego ryzyka? Co o tym sądzicie?

Źródło:
1. Sporty ekstremalne i sporty wysokiego ryzyka, msz.gov.pl, dostępny w Internecie: www.msz.gov.pl/Sporty,ekstremalne,i,sporty,wysokiego,ryzyka,26449.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zorganizować Ostatki?

Ostatki zamykają czas hucznego karnawału. Jeśli nie miałeś okazji poimprezować wcześniej, odbij to sobie w tym ostatnim tygodniu. Wszystkie kluby i puby przechodzą wtedy prawdziwe oblężenie.

Odmrożenia – leczenie

Niska temperatura może uszkadzać skórę i inne tkanki, gdy działanie tego czynnika jest długotrwałe, a części ciała nie są odpowiednio chronione. Odmrożeniem nazywa się patologiczne zmiany, które występują na skórze w wyniku działania na nią zimna.

Zobacz też

Jak pielęgnować, dbać o sierść psa?

Sposób pielęgnacji psiej sierści zależy od jej typu. Psy krótkowłose nie wymagają wiele zabiegów. Wystarcza zwykle wyczesywanie, częstsze w okresach linienia i kąpiel (im rzadziej, tym lepiej). U psów krótkowłosych stan sierści jest w największym stopniu uzależniony od właściwej diety.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: