Ubezpieczenia Od czego zależy wysokość ubezpieczenia samochodu?

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia samochodu?

-

Jakie czynniki wpływają na wysokość składki ubezpieczenia samochodu?

Przeciętna składka OC wynosi od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Na kwotę składki OC mają wpływ:

wysokość składki podstawowej – zależy ona od miejsca zarejestrowania pojazdu (ustalanego w oparciu o kod pocztowy, przy czym wysokość składki w mieście będzie znacznie wyższa niż na wsi, gdyż wiąże się z większym ryzykiem), jego rodzaju i marki, przeznaczenia samochodu (nauka jazdy, taxi, dostawczy, za które naliczane są stawki wyższe nawet o 200% kwoty bazowej lub do celów własnych), pojemności jego silnika (ustalane są przedziały pojemności odpowiadające cenie ubezpieczenia) itp. Warto podkreślić, że towarzystwa ubezpieczeniowe przy ustalaniu wysokości ubezpieczenia najczęściej nie biorą pod uwagę wartości samochodu.
zniżki – największa ich wysokość przysługuje za bezszkodową jazdę i może sięgnąć nawet 60%. Na wysokość zniżek mają wpływ także wiek i płeć oraz inne cechy właściciela auta. Na zniżki mogą liczyć kobiety, osoby starsze i posiadające dzieci.
zwyżki – dotyczą one w szczególności młodych kierowców. Osoby, które nie ukończyły 26 roku życia i niedawno uzyskały prawo jazdy (do trzech lat), powinny liczyć się ze zwyżką w wysokości 20-60 procent kwoty bazowej. Zwyżki mogą zostać przyznane także jeżeli jesteśmy właścicielem samochodu starszego niż 10 lat, gdyż te przeważnie nie posiadają systemów bezpieczeństwa.

Jak wysokie ubezpieczenie samochodu płacicie? Wypowiedzcie się!

Źródło:
1. Co to są składki OC?, ubezpieczenia.aplum.pl, dostępny w Internecie: www.ubezpieczenia.aplum.pl/skladki-oc-stawki-oc-ceny-oc.html.
2. Piotr Mokwiński, Od czego zależy wysokość ubezpieczenia?, moto.wp.pl, dostępny w Internecie: moto.wp.pl/kat,55194,page,3,title,Od-czego-zalezy-wysokosc-ubezpieczenia,wid,14338311,wiadomosc.html.
3. Od czego zależy cena ubezpieczenia?, ubezpieczenia-samochodowe.net, dostępny w Internecie: ubezpieczenia-samochodowe.net/od-czego-zalezy-cena-ubezpieczenia.html.
4. Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?, moto-ital.pl, dostępny w Internecie: www.moto-ital.pl/naprawa-samochodu/od-czego-zalezy-cena-ubezpieczenia-oc/.
5. Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?, twoj-doradca.net, dostępny w Internecie: twoj-doradca.net/ubezpieczenia/od-czego-zalezy-cena-ubezpieczenia-oc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czym grozi stosunek bez prezerwatywy?

Kochankowie pragną, aby ich seks był zawsze spontaniczny i pełen uniesień. Niektórzy narzekają, że używanie prezerwatyw zakłóca przebieg miłosnej gry, a panowie dodatkowo nie odczuwają w tym przypadku tylu wrażeń, ile przy stosunku bez tego rodzaju antykoncepcji.

Jak wybrać kijki trekkingowe?

Wybierasz się w góry i chcesz przy okazji poprawić kondycję i samopoczucie, może lubisz wolny czas spędzać na długich spacerach na przykład po plaży, a chcesz przy okazji schudnąć? Jeśli tak, to nie zapomnij zabrać ze sobą kijków trekkingowych. No tak, tylko co to takiego kijki trekkingowe?

Zobacz też

Dlaczego dziecko nie lubi chodzić do przedszkola?

Istnieją różne powody, dlaczego dziecko nie chce chodzić do przedszkola, niektóre bywają błahe, inne poważne, jednakże rodzice nigdy nie powinni ich lekceważyć. Dziecko, które zaczyna chodzić do przedszkola przeżywa szczególnie trudny czas, jego poczucie bezpieczeństwa jest zachwiane i nawet najmniejszy powód może sprawić, że maluch odmówi pójścia do przedszkola następnego dnia.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: